Marek Opioła: NATO i USA wreszcie zmieniają punkt widzenia

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 13:54
- Mam nadzieję, że Sojusz zacznie żyć teraz faktami, a fakty są takie, że Rosja się zbroi i przesuwa swoje środki na zachód - mówił w radiowej Jedynce poseł PiS i szef delegacji polskiej do zgromadzenia parlamentarnego NATO Marek Opioła.
Audio
  • Marek Opioła (poseł PiS) komentował co przyniesie szczyt NATO w Warszawie (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Rozpoczął się 25. międzynarodowy szczyt NATO w Warszawie. Na dwudniowym spotkaniu szefowie państw i rządów oraz ministrowie spraw zagranicznych i obrony mają podjąć decyzje dotyczące bezpieczeństwa krajów na wschodzie Europy, w tym Polski.

Szef delegacji polskiej do zgromadzenia parlamentarnego NATO Marek Opioła stwierdził, że dla nas najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. - Pierwszym krokiem będzie zbudowanie tarczy antyrakietowej w Redzikowie. Możemy mówić też o najważniejszym naszym postulacie, czyli stałych bazach wojskowych Amerykanów. One stają się powoli faktem - powiedział gość Jedynki.

- Dzięki temu, że Polska przyjęła wydatki na obronę na poziomie 2 procent PKB, zaczęła być wzorem w Europie. Poszczególne kraje nadbałtyckie zwiększają też swoje środki na armie. NATO i USA zmieniają punkt widzenia. Dotychczas w administracji Baracka Obamy było wycofywanie się z Europy i dopiero 2 lata temu przyszła autorefleksja, że to jest złe działanie - mówił Marek Opioła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Opioła (poseł PiS)

Data emisji: 8.07.2016

Godzina emisji: 12.34

mfm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: nie siła garnizonu jest decydująca

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 13:45
8 lipca w Warszawie rozpoczyna się 25. międzynarodowy szczyt NATO. Na dwudniowym spotkaniu szefowie państw i rządów oraz ministrowie spraw zagranicznych i obrony mają podjąć decyzje dotyczące bezpieczeństwa krajów na wschodzie Europy, w tym Polski. Jakie ustalenia będzie można nazwać sukcesem?
rozwiń zwiń