Stegna. Poławiacze bursztynu i radiowa ławeczka

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:00
W Stegnie - letniej stolicy Jedynki - trwa XVIII edycja Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Program I Polskiego Radia, który corocznie patronuje tej imprezie, odsłonił tam swoją kolejną ławeczkę.
Audio
  • Relacja z odsłonięcia radiowej ławeczki w Stegnie (W samo południe/Jedynka)
  • Dr Elżbieta Sontag z Uniwersytetu Gdańskiego o miejscach w Polsce, gdzie eksponowany jest bursztyn (Lato z Radiem/Jedynka)
  • O odsłoniętej ławeczce mówią szef serwisów Jedynki Wincenty Pipka, wójt gminy Stegna Ewa Dąbska i pomysłodawca Bulwaru Radiowej Jedynki Ryszard Goliszek (Ekspres Jedynki)
  • W Jantarze koło Stegny Trwają eliminacje 18. Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynów. Mówi Artur Bryk - sędzia główny zawodów. (Lato z Radiem/Jedynka)
Od lewej: Mariusz Filar (PR1), Rafał Patyra (TVP), Ewa Dąbska (wójt Stegny), Ryszard Goliszek (pomysłodawca Bulwaru Radiowej Jedynki), Marzena Wyczółkowska (PR1) i Wincety Pipka (PR1), 15.07.2016 r.
Od lewej: Mariusz Filar (PR1), Rafał Patyra (TVP), Ewa Dąbska (wójt Stegny), Ryszard Goliszek (pomysłodawca Bulwaru Radiowej Jedynki), Marzena Wyczółkowska (PR1) i Wincety Pipka (PR1), 15.07.2016 r.Foto: Magdalena Miętek/PR

Takich ławeczek jest już w Stegnie pięć, każda związana z inną Jedynkową redakcją. - Pierwsza poświęcona była redakcji "Lata z Radiem", następne - "Sygnałom dnia", "Kronice sportowej", redakcji muzycznej, a ostatnia magazynowi "W samo południe" - wylicza Ryszard Goliszek z Lokalnej Organizacji Turystycznej "Jantarowe Wybrzeże". Ławeczkę odsłonił szef "Aktualności Radiowej Jedynki" Wincenty Pipka.

Zawody - ze względu na sztorm - przeniesiono na 16 lipca na godz. 9.00. W kategorii VIP faworytką jest Marzena Wyczółkowska, ubiegłoroczna wicemistrzyni.

Na 15 lipca zaplanowana są imprezy towarzyszące - wybory Bursztynowej Miss, koncert zespołu Power Play i Alibi. Początek o godz. 18.

Z nagrań audycji dowiecie się m.in., gdzie znajdują się najciekawsze wystawy poświęcone bursztynowi.

***

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smaczne i zdrowe koktajle warzywne

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 15:02
- Warzywa są bardzo dobrym składnikiem koktajli, ponieważ w dużej mierze składają się z wody, często nawet w 90 procentach, więc nie musimy dodawać dodatkowo wody czy kefiru - mówi dietetyk Justyna Markowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energia, siła i pasja na Festiwalu "Ślimakowe Rytmy"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 17:00
Dzięki temu, że prof. Skarżynski udoskonalił metodę wszczepiania implantów ślimakowych uzdolnione osoby wracają muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Queen – zespół inny niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:51
- Na początku porównywano ich do Led Zeppelin i Deep Purple. Wydawało się, że wzięli coś od jednych i drugich. Czuć jednak było, że będzie to nowa jakość - mówiła w Jedynce Dagmara Szymańska z polskiego fanklubu zespołu Queen.
rozwiń zwiń