X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prezes Związku Romów Polskich: nasze rany są do tej pory niezabliźnione

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 13:23
- Mówi się oficjalnie, że zginęło 500 tysięcy Romów, ale tak naprawdę zginęło ich dużo więcej. W każdym getcie, gdzie byli Żydzi, byli i ginęli także Romowie - mówi w radiowej Jedynce Roman Chojnacki.
Audio
  • Roman Chojnacki o historii Romów (W samo południe/Jedynka)
Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów odbyły się we wtorek w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz II-Birkenau
Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów odbyły się we wtorek w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz II-BirkenauFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

W Lesie Rzuchowskim blisko Chełmna nad Nerem trwa uroczystość upamiętniająca Romów i Sinti pomordowanych w czasie II wojny przez Niemców. Uroczystość, która odbywa się na terenie Muzeum byłego Niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof, patronatem honorowym objęli prezydenci Polski i Niemiec.

Roman Chojnacki mówi, że uroczystość odbywająca się w Lesie Rzuchowskim to historyczne wydarzenie dla Romów na całym świecie.

- Nienawiść do Romów w samych Niemczech zaczęła się już w 1920 roku. Mieli zakazany wstęp do miast, do restauracji. Następnie w 1940 roku w Berlinie została podjęta decyzja o eksterminacji Romów i Żydów i wtedy zaczęła się prawdziwa gehenna tych narodów - mówi prezes Związku Romów Polskich. - Te rany są niezabliźnione do tej pory. Mamy to wszystko w sercach - dodaje gość audycji "W samo południe" .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Romanem Chojnackim, który mówił także, jak dzisiaj wygląda sytuacja Romów na świecie.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Roman Chojnacki (prezes Związku Romów Polskich)

Data emisji: 3.08.2016

Godzina emisji: 12.34

kh/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obóz w Kulmhof. Dzieje zagłady Romów i Sinti

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 14:11
Zapraszamy do wysłuchania audycji poświęconej romskim ofiarom obozu śmieci Vernichtungslager Kulmhof.
rozwiń zwiń