X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tragiczny wybuch gazu w Gdańsku. Krzysztof Wyszkowski: poszlak w tej sprawie jest dużo więcej

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 13:46
- Mieszkańcy Trójmiasta od samego początku stykali się z informacjami, że za tą sprawą kryje się jakieś drugie dno - mówi w radiowej Jedynce Krzysztof Wyszkowski, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.
Audio
  • Krzysztof Wyszkowski o tragicznym wybuchu gazu w Gdańsku w 1995 roku (W samo południe/Jedynka)
Krzysztof Wyszkowski
Krzysztof WyszkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

17 kwietnia 1995 roku w Gdańsku przy ul. Wojska Polskiego 39 wybuchł gaz. Zginęły 22 osoby. Do dokumentów rzucających nowe światło na tę sprawę dotarł historyk Sławomir Cenckiewicz. Jak wynika z informacji zebranych przez naukowca, wybuch gazu został upozorowany przez UOP. Miało chodzić o wyprowadzenie z gmachu mieszkańców, by swobodnie przeszukać jedno z mieszkań. 

Krzysztof Wyszkowski mówi, że doniesienia Sławomira Cenckiewicza wynikają z faktu, że "odtajniono wreszcie dokumentację procesu sądowego przeciwko funkcjonariuszowi byłej SB, później UOP - Krzysztofowi Grzegorowskiemu". - Człowiekowi, który pracował dla Lecha Wałęsy i który oskarżony był o kradzież akt poświadczających agenturalność Lecha Wałęsy - mówi gość Jedynki.

Gość audycji "W samo południe" ocenia, że nie ma wątpliwości, iż Zbigniew Grzegorowski jest winny, a oczyszczenie go - po ciągnącej się przez 16 lat sprawie - z zarzutów tłumaczy faktem, że "w sprawach kryminalnych niejasności tłumaczy się na korzyść oskarżonego".

Krzysztof Wyszkowski mówi, że dowodów na to, że Urząd Ochrony Państwa sprokurował wybuch nie ma i są to jedynie spekulacje, ale dodaje, że zbiegów okoliczności i poszlak w tej sprawie jest dużo więcej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Krzysztof Wyszkowski (członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej)

Data emisji: 12.08.2016

Godzina emisji: 12.34

kh/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragiczny wybuch gazu w Gdańsku to wynik akcji UOP?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 21:50
17 kwietnia 1995, w Gdańsku przy ul. Wojska Polskiego 39 wybuchł gaz. Zginęły 22 osoby. Do dokumentów rzucających nowe światło na tę sprawę dotarł historyk Sławomir Cenckiewicz.
rozwiń zwiń