X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W Syrii ginie pięć tysięcy ludzi miesięcznie"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 13:33
- Ostatni rozejm był w lutym, wtedy po raz pierwszy liczba zabitych spadła wyraźnie, ale od marca wszystko powróciło do "normy" , tragiczny bilans wojny w Syrii wciąż rośnie - mówił w Jedynce politolog Adam Balcer.
Audio
  • Po ostatnich bombardowaniach mieszkańcy Aleppo nie mają dostępu do wody, cierpi prawie 2 miliony ludzi (Jedynka/W samo południe)
Bojownicy na ulicach Aleppo
Bojownicy na ulicach Aleppo Foto: PAP/Abaca

Ekspert WiseEuropa nie podziela entuzjazmu amerykańskiego sekretarza stanu, który wyraził zadowolenie z porozumienia z Rosją ws. Syrii, zawartego 9 września w Genewie. - Od dawna mamy do czynienia z użyciem takich rodzajów broni, które powodują śmierć wielu cywilów i z potwornym cynizmem ze strony Rosjan. Oni lub Syryjczycy najprawdopodobniej zbombardowali konwój ONZ i argumentem Rosjan było to, że doszło do pożaru i to jest przyczyna śmierci ludzi, którzy jechali tym konwojem - mówił Balcer.  

- Mamy do czynienia z przygotowaniami do ofensywy, które polegają na dywanowych nalotach z użyciem bomb kasetowych, które powodują duże straty wśród ludności cywilnej - stwierdził ekspert WiseEuropa. - Rosjanie w ogóle nie używają bomb inteligentnych powodujących dużo mniejsze straty, takich jak Amerykanie, bo są za drogie - dodał.   

W audycji poruszono również temat zatrudnienia byłej komisarz ds. konkurencji KE Neelie Kroes, która w trakcie pełnienia funkcji była jednocześnie dyrektorem jednej z firm na Bahamach. - Z śledztwa międzynarodowej grupy dziennikarzy wynika, że kiedy zaczynała w 2004 roku prace w KE była szefową firmy w raju podatkowym, o czy nie poinformowała - mówiła Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. Jej zdaniem w tym przypadku ewidentnie złamano unijne reguły.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Michał Żakowski

Goście: Adam Balcer (WiseEuropa), Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli)

Data emisji: 24.09.2016

Godzina emisji: 12.23

dcz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mimo rozejmu w Syrii bomby nadal spadają

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 13:26
Mimo hucznie ogłaszanego, po rozmowach amerykańsko-rosyjskich, rozejmu w Syrii 12 września, Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka alarmuje, że bomb spada tyle, ile przed ogłoszeniem rozejmu. O sytuacji w Syrii mówił w audycji Świat w Południe Rafał Ciastoń, ekspert Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń