X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erlends Calabuig: proces cyfryzacji radia to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:17
- Rozwój nowych technologii obserwujemy od lat. Radio musi się do nich dostosować, nie może ich ignorować - mówi w radiowej Jedynce dyrektor generalny sieci Euranet Plus.
Audio
  • Erlends Calabuig o europejskiej strategii cyfryzacji radia (W samo południe/Jedynka)
Erlends Calabuig: proces cyfryzacji radia to wyzwanie

Co dalej z cyfryzacją radia w Polsce i Europie? W uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie ma pomóc Europejskie Forum Radiowe w Krakowie, na które Polskie Radio zaprosiło przedstawicieli rozgłośni publicznych z całego kontynentu, dziennikarzy, przedstawicieli świata politycznego i przemysłu samochodowego.

Erlends Calabuig mówi, że trwający od 20 lat proces cyfryzacji radia to wyzwanie, przed którym należy stanąć, ale też takie, które wiąże się z pewnymi problemami technologicznymi, społecznymi, organizacyjnymi oraz dotyczącymi samej treści.

- Z technologicznego punktu widzenia w przypadku emisji cyfrowej mamy lepszą jakość dźwięku, większy komfort słuchania. Zbieramy także doświadczenia na coraz większej grupie słuchaczy. To ważne, ale musi odbywać się w odpowiednim tempie - różnym dla poszczególnych krajów - zaznacza gość Jedynki. - Mówić, że radio cyfrowe wyprze radio analogowe w ciągu 5 najbliższych lat we wszystkich krajach Europy to zbyt daleko idące stwierdzenie - dodaje.

Erlends Calabuig podkreśla, że nowe technologie dają wiele znakomitych możliwości, ale kluczowa zawsze jest treść przekazywana odbiorcom.

Dyrektor generalny sieci Euranet Plus mówił także w audycji, które kraje europejskie poczyniły największe postępy pod względem cyfryzacji radia oraz jaką rolę odgrywa ona w budowaniu wspólnoty europejskiej i przybliżaniu Unii obywatelom.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Erlends Calabuig (dyrektor generalny sieci Euranet Plus)

Data emisji: 06.10.2016

Godzina emisji: 12.18

kh/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szefowie mediów z całej Europy w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 14:00
Na międzynarodową konferencję, którą zorganizowało Polskie Radio, przybyli przedstawiciele największych mediów publicznych w Europie, między innymi dyrektorzy BBC Hellen Boaden i Graham Ellis oraz dyrektor generalny Deutschlandradio Willi Steul.
rozwiń zwiń