X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"KE do końca będzie próbować zachować twarz ws. uchodźców"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 13:16
- Wciąż mamy na stole projekt Komisji Europejskiej dotyczący prawa azylowego, w którym jest propozycja obowiązkowego przyjmowania uchodźców. Prace nad tym dokumentem zostały wstrzymane, ale oficjalnego wycofania nie będzie - mówiła w radiowej Jedynce korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, Beata Płomecka.
Audio
  • Państwa Europy Środkowej oczekują ustępstw w zapisach dokumentu o przyjmowaniu uchodźców (Jedynka/W samo południe)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: IAR/Krystian Dobuszyński

Trwa szczyt UE w Brukseli. Podczas niego ma się wyklarować kształt dokumentu dot. przyjmowania uchodźców. - KE do końca będzie próbować zachować twarz. Jej szef mówi już o dobrowolnym przyjmowaniu imigrantów - mówiła Płomecka. 

Podczas audycji poruszono również temat umowy CETA, którą zatwierdziły wszystkie kraje UE oprócz regionu Belgii, Walonii. - Sytuacja w Belgii jest dość specyficzna: choć rząd federalny popiera CETA, to bez zgody regionów nie może dać zielonego światła. Teoretycznie mógłby chwilowo zignorować zdanie Walonii, ale ryzykowałby kryzys konstytucyjny w kraju, bo taka decyzja zostałaby zaskarżona do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości - mówiła korespondentka Polskiego Radia. - Sprawa i tak za kilka lat by wróciła, bo przecież wszystkie parlamenty, również regionalne, muszą ratyfikować tę umowę. To kwestia kilku lat - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której goście mówili również o szansach na referendum niepodległościowe w Szkocji oraz o ostatniej prezydenckej debacie w USA. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Beata Płomecka (korespondentka Polskiego Radia w Brukseli), Agata KasprolewiczMagdalena Skajewska (Redakcja Międzynarodowa Polskiego Radia)

Data emisji: 20.10.2016

Godzina emisji: 12.26

dcz/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt w Brukseli. Unijni przywódcy zagrożą Rosji sankcjami za Syrię?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 13:57
Unijni przywódcy mają zagrozić Rosji sankcjami za jej bombardowania w Syrii. Z informacji Polskiego Radia wynika, że taki zapis znalazł się w projekcie wniosków na europejski szczyt, który dziś po południu rozpoczyna się w Brukseli. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z dokumentu.
rozwiń zwiń