X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unijny budżet na 2017 rok. Zbigniew Kuźmiuk: ten spór powtarza się co roku

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 13:14
- Pomiędzy stanowiskiem Rady UE a Parlamentu Europejskiego jest pewien rozziew. Pewne kraje członkowskie chcą ograniczeń wydatków, Parlament chce być bardziej hojny - mówi w audycji "W samo południe" europoseł PiS.
Audio
  • Zbigniew Kuźmiuk o przyszłorocznym budżecie Unii Europejskiej (W samo południe/Jedynka)
Gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu
Gmach Parlamentu Europejskiego w StrasburguFoto: PIXABAY/LITTLE SWAN/PUBLIC DOMAIN

Parlament Europejski zajął w środę stanowisko w sprawie przyszłorocznego budżetu Unii. Zażądał cofnięcia cięć finansowych w projekcie budżetu UE na 2017 r., jakich chcą państwa członkowskie. Podejście to natychmiast odrzuciła reprezentująca je Rada Unii Europejskiej.

Zbigniew Kuźmiuk podkreśla, że to nie jest nowy spór. - Powtarza się, co roku - zaznacza gość Jedynki. - Teraz w tak zwanej procedurze pojednania przez 21 dni będą trwały negocjacje - informuje.

- Te dwa stanowiska gdzieś spotkają się w środku. Sądzę, że Rada odstąpi od cięć i zgodzi się częściowo na dodatkowe wydatki. Pewnie nie takie, jak chce PE, ale spodziewam się, że będą to na tyle znaczące kwoty, że pozwolą nam w 2017 roku w miarę swobodnie wywiązywać się ze zobowiązań Unii Europejskiej, takich jak problem migracyjny, ale także coraz większe płatności na rzecz krajów członkowskich - mówi europoseł PiS.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Goście: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS, Komisja Budżetowa oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi)

Data emisji: 27.10.2016

Godzina emisji: 12.13

kh/ab

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Europosłowie nie rozmawiają o Polsce”. Zastanawiają się, jak zmniejszy się budżet

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 18:45
- Po tym, co się stało w Wielkiej Brytanii, instytucje UE powinny zająć się tym, co łączy pozostałe 27 krajów – mówił w Trójce europoseł Zbigniew Kuźmiuk (PiS), komentując plany debaty i rezolucji o Polsce. Bogusław Liberadzki (SLD) również ocenił, że europosłowie mają teraz ważniejsze problemy do rozwiązania i co innego zajmuje myśli eurodeputowanych.
rozwiń zwiń