X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dr Sobiech: gabinet cieni powinien powstać znacznie wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 12:57
- Problemem dla polskiej demokracji jest to, że jeżeli partie tracą władzę, to nie mają wystarczających środków na zaplecze eksperckie - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Robert Sobiech, socjolog i medioznawca z Collegium Civitas.
Audio
  • Dr Sobiech: ten rok Platforma zmarnowała (Jedynka/W samo południe)
Konferencja PO podczas Kongresu 590 w Jasionce
Konferencja PO podczas Kongresu 590 w JasionceFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Platforma Obywatelska powołała w ostatnim tygodniu swój gabinet cieni. Typowa dla tradycji politycznej Wielkiej Brytanii instytucja ma za zadanie skuteczniej wytykać błędy rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zwykle największą częścią działań gabinetów cieni są analizy ekspertów w danych dziedzinach i propozycje zmian.  

Czytaj więcej
mid-16b20037.jpg
Platforma powołała "gabinet cieni". Przewodniczący PO: będziemy twardo recenzować rządy PiS

Prowadzący zapytał jakie dokładnie funkcje powinien spełniać nowy twór PO. - Gabinet cieni ma trzy zadania: patrzenie dokładnie co się dzieje w poszczególnych obszarach życia i pokazywanie uchybień, odnoszenie się do tego jak wyglądały dokonania i pomysły tej partii w przeszłości oraz pokazanie, jak wyglądałyby nowe rozwiązania, jak byśmy rządzili. Teraźniejszość, przeszłość i przyszłość - to naturalny element każdego gabinetu cieni - mówił dr Sobiech. - Ten rok Platforma zmarnowała. Gabinet cieni powinien powstać znacznie wcześniej - dodał. 

Gość radiowej Jedynki odniósł się również do tzw. procesu "współrządzenia", coraz częstszego w Europie. 

- To co się dzieje w zachodnich demokracjach od długiego czasu to rządzenie nazywane współrządzeniem. Innymi słowy - my, jako rządzący wiemy, że mamy mandat do rządzenia, ale jednocześnie wiemy, że nie możemy rządzić w oparciu tylko i wyłącznie o swój elektorat. Czyli - uruchamiamy takie procesy, gdzie społeczeństwo w różnych postaciach będzie nam patrzeć na ręce. Będzie mówić co jest dobre, będzie protestować jeśli niektórym grupom nie będzie się coś podobać. W tym momencie władze są rozliczane nie co 4 lata, ale co miesiąc - powiedział pracownik Collegium Civitas. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Sameul Pereira

Gość: dr Robert Sobiech (Collegium Civitas)

Data emisji: 21.11.2016

Godzina emisji: 12.08

dcz/ab

Komentarze1
aby dodać komentarz
Kajetan Borgaczewski2016-11-21 22:14 Zgłoś
To nie jest gabinet cieni , tylko CIENIASÓW

Czytaj także

Polska zapłaci za sprzeciw wobec relokacji migrantów?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 08:40
W Warszawie spotykają się ministrowie spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej. Towarzyszą im delegacje z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji i Słowenii. Nad rozmowami poświęconymi rozwiązaniu kryzysu migracyjnego wisi widmo negocjacji następnej unijnej perspektywy finansowej, która - jak się coraz częściej mówi - ma być dla Polski niekorzystna. Czy w ten sposób przyjdzie nam zapłacić za kryzys migracyjny?
rozwiń zwiń