Poseł PO: gabinet cieni ma nas przygotować do rządzenia

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 13:15
- Poprzez wyznaczenie konkretnym osobom odpowiedzialności za konkretny obszar chcemy pokazać, że jesteśmy partią gotową do przejęcia rządów - mówił w radiowej Jedynce Michał Szczerba, poseł PO.
Audio
  • Poseł Michał Szczerba (PO) o sytuacji gospodarczej i nastrojach konsumentów (Jedynka/W samo południe)
Michał Szczerba
Michał SzczerbaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak wyjaśnił Michał Szczerba, PO tworząc paralelny gabinet stara się przygotować do dobrego rządzenia. - Chcemy być aktywni, również w nowych obszarach, takich jak choćby polityka senioralna. Nowym pomysłem jest utworzenie resortu ds. samorządu – mówił polityk.

Gość Jedynki tłumaczył, że PO chciałaby przeznaczać całość dochodów z PIT dla samorządów.

24 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie powołanego wcześniej gabinetu cieni, na którym wybrano rzecznika prasowego. Został nim były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Grzegorz Schetyna, pełniący funkcję szefa gabinetu cieni, powiedział, że ten opozycyjny rząd będzie spotykał się w każdy wtorek niezależnie od innych wydarzeń. Obecnie przygotowuje recenzje pracy poszczególnych ministerstw. Ewa Kopacz, wiceszefowa gabinetu cieni, powiedziała, że zajmie się on również bieżącą legislacją. Zapewniła, że przygotowane przez gabinet cieni projekty będą miały ocenę finansowych skutków ich wdrożenia.

Gabinet cieni Platforma Obywatelska zaprezentowała 17 listopada podczas posiedzenia Rady Krajowej podsumowującej rok rządów premier Beaty Szydło.

Michał Szczerba pytany, czy poprawa nastrojów konsumenckich według GUS to może być efekt programu 500 +, powiedział, że pewnie może on mieć jakiś wpływ. Poseł PO zaznaczył jednak, że widzi słabnące wskaźniki, jeśli chodzi o gospodarkę i inwestycje zagraniczne. - Wielkie plany strategii odpowiedzialnego rozwoju są po roku rządów wyłącznie cyklem slajdów. Wicepremier je edytuje, ale nie widać ustaw, konkretnych działań, poza hasłami o repolonizacji, z których nic nie wynika – powiedział.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wincenty Pipka

Goście: Michał Szczerba (poseł PO)

Data emisji: 28.11.2016

Godzina emisji: 12.13

agkm/Jedynka/IAR/pg

Czytaj także

Platforma powołała "gabinet cieni". Przewodniczący PO: będziemy twardo recenzować rządy PiS

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 17:39
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział na Radzie Krajowej partii, że PO, jako największe ugrupowanie opozycyjne będzie bacznie przyglądać się działalności rządu. Ma się tym zajmować "gabinet cieni" liczący 21 "resortów".
rozwiń zwiń