X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podatek liniowy możliwy w 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 13:27
Podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najuboższych wpisuje się nie tylko w działanie ekonomiczne, ale też prospołeczne - mówił goszcząc w radiowej Jedynce doradca prezydenta do spraw ekonomicznych dr Marek Dietl. Jak dodawał, jest to swoisty precedens wśród krajów Europy.
Audio
  • Podniesienie kwoty wolnej od podatku dla najuboższych wpisuje się nie tylko w działanie ekonomiczne, ale też prospołeczne - mówił goszcząc w radiowej Jedynce doradca prezydenta do spraw ekonomicznych dr Marek Dietl (W samo południe/Jedynka)
Dr Marek Dietl
Dr Marek DietlFoto: PR/Wojciech Kusiński

Jak mówił dr Marek Dietl, w Polsce tzw. progresja podatkowa będzie wzrastać. - Czyli ci, którzy mało zarabiają, będą płacić niskie podatki, a ci, którzy więcej zarabiają, będą płacić większe podatki - mówił ekonomista. - Paradoks polskiego systemu (podatkowego) polega na tym, że bardzo mała cześć społeczeństwa korzysta z kwoty wolnej, a potem drastycznie te obciążenia rosną wraz ze wzrostem dochodu, po czym powyżej 30-krotności średniej krajowej spadają - mówił Dietl określają ten system mianem "garbu". - No i ten garb trzeba oczywiście zlikwidować - zaznaczał.

Zapytany o to, czy w perspektywie najbliższych lat możliwe jest wprowadzenie jednolitego podatku, dr Marek Dietl powiedział, że jest to jak najbardziej możliwe. - Ja wierzę, że tak i mam nadzieję, że w perspektywie stycznia rozpoczną się prace tworzące interfejsy, czyli sposoby wymiany danych pomiędzy poszczególnymi instytucjami - mówił specjalista, zaznaczając, że to właśnie system zarządzający jest kluczowy w rozpoczęciu prac nad jednolitym podatkiem.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Wincenty Pipka

Gość: Dr Marek Dietl (doradca prezydenta ds. ekonomicznych)

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 12.19

dad/mg

Zobacz więcej na temat: POLSKA kwota wolna od podatku
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kwota wolna od podatku. "Potrzeba doszlifowania"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 09:16
Goście audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce - publicyści Grzegorz Sroczyński i Tomasz Sakiewicz - nie są do końca zadowoleni z zapisów tzw. ustawy o kwocie wolnej od podatku. Liczą, że ta kwestia ulegnie jeszcze zmianie.
rozwiń zwiń