X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Waldemar Żurek: wiceprezes TK powinien przejąć funkcję prezesa

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 13:37
- Rzeczywiście mamy nowego sędziego TK, ale jest to sędzia, który wchodzi w skład Trybunału, natomiast nie jest prezesem TK - mówi w audycji "W samo południe" rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa.
Audio
  • Waldemar Żurek o Trybunale Konstytucyjnym (W samo południe/Jedynka)
Waldemar Żurek
Waldemar ŻurekFoto: Polskie radio

Czytaj więcej
trybunal.jpg
Nowy sędzia TK

Dr hab. prawa Michał Warciński został wybrany w czwartek przez Sejm na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego - w miejsce kończącego 19 grudnia kadencję sędziego Andrzeja Rzeplińskiego, obecnego prezesa TK.

Waldemar Żurek mówi, że najważniejszym pytaniem obecnie jest, kto będzie zarządzał Trybunałem. - Konstytucja przewiduje osobę wiceprezesa Trybunału. Jest nim prof Stanisław Biernat - sędzia, którego kadencja kończy się w czerwcu przyszłego roku, także to on powinien przejąć tę funkcję - podkreśla gość Jedynki.

- Niestety większość parlamentarna projektuje przepisy, które zdaniem KRS są niezgodne z konstytucją. Chce stworzyć swojego rodzaju tymczasowego zarządcę Trybunału, który ma przejąć kompetencje wiceprezesa pełniącego swoją rolę. Nikt go nie odwołał - zaznacza rzecznik KRS. - Naszym zdaniem te przepisy są niezgodne z konstytucją - dodaje.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Sędzia Waldemar Żurek (rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa)

Data emisji: 15.12.2016

Godzina emisji: 12.13

kh/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Piotrowicz: mamy do czynienia z bezprawnym działaniem grupy sędziów TK

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 08:24
- Przekraczanie uprawnień przez funkcjonariuszy państwowych, a sędziowie TK takimi funkcjonariuszami są, jest zabronione w kodeksie karnym - mówi w "Sygnałach dnia" przewodniczący Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
rozwiń zwiń