Tomasz Latos: dystrybucja produktów z konopi pod pełną kontrolą

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 13:52
- Jesteśmy zdecydowanie bliżej niż dalej. Kwestią kilku tygodni jest przyjęcie ustawy dotyczącej medycznego wykorzystania marihuany - mówi w audycji "W samo południe" wiceszef sejmowej komisji zdrowia.
Audio
  • Tomasz Latos o medycznym wykorzystaniu marihuany (W samo południe/Jedynka)
Tomasz Latos
Tomasz LatosFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Tomasz Latos ocenia, że jest szansa, by podczas najbliższego posiedzenia Sejmu podkomisja zakończyła pracę i przekazała sprawę do komisji zdrowia. - Udało nam się uzyskać daleko idący konsensus. Dystrybucja będzie odbywała się wyłącznie poprzez apteki, na receptę wypisywaną przez lekarza, a więc wszystko pod ścisłą kontrolą - zaznacza gość Jedynki. - Niedopuszczalne będą jakiekolwiek domowe hodowle - dodaje.

- Trwa dyskusja, czy produkcja ma się odbywać w jednym lub kilku instytutach w Polsce, czy lek ma być sprowadzany zza granicy. To jedyna rzecz, która jest pewną kością niezgody - ocenia poseł PiS. - Stronie rządowej wydaje się, że lepiej, ze względu na tempo oraz większe możliwości kontroli, byłoby sprowadzać preparaty z konopi zza granicy. Niektórzy posłowie uważają inaczej, ale te dwie sprawy można pogodzić. Zawsze istnieje możliwości, że zaczniemy od sprowadzania, a później można rozszerzyć to na hodowle na terenie Polski - podkreśla. - Natomiast, żeby pacjenci nie czekali, w moim przekonaniu, ustawę można wprowadzić w życie nawet bez porozumienia w tej kwestii - ocenia.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Tomasz Latos (wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia,PiS)

Data emisji: 18.01.2016

Godzina emisji: 12.17

kh/mg

Czytaj także

Bartosz Rydliński: śmierć Tomasza Kality zawstydza całą elitę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 23:59
– Widzimy, że cała elita polityczna jest śmiercią Tomasza Kality zawstydzona i tak powinno być. Apeluję do polityków rządu i opozycji, żeby w spokoju przygotowali dobrą ustawę, która będzie służyć pacjentom i ulży ich cierpieniu – mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń