Szef CKE: podstawa programowa wyznacza tylko pewne cele

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 13:03
- Nikt nie zdecyduje za nauczycieli, jakich technik mają używać - mówił w radiowej Jedynce dr Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Audio
  • Dr Marcin Smolik o podstawie programowej (W samo południe/Jedynka)
Dr Marcin Smolik
Dr Marcin SmolikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapewniła, że resort, którym kieruje, przedstawi w terminie opracowane podstawy programowe dla szkół podstawowych. Rozporządzenie w tej sprawie zostanie wydane 14 lutego.

Marcin Smolik, który zajmował się głównie podstawą programową z języka obcego, tłumaczył, że jest to krótki dokument, który trzeba czytać bardzo dokładnie. Jak mówił, podstawa programowa wyznacza jednak tylko pewne cele.

- Nawet jeśli pewien zakres umiejętności oczekiwanych jest dość szeroki, to ma on być realizowany przy pomocy bardzo prostych środków językowych - dodał szef CKE.

Gość Jedynki podkreślił, że założenia są takie, aby uczeń po szkole podstawowej porozumiewał się językiem obcym przynajmniej w takich obszarach, jak czytanie i słuchanie. Dodał, że wiodącym językiem na być angielski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: dr Marcin Smolik (szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej)

Data emisji: 2.02.2017

Godzina emisji: 12.18

mr/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Zalewska: projekt podstawy programowej podpiszę 14 lutego

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 10:57
- Dotrzymujemy słowa. Podstawa programowa jest prawie gotowa, skończyliśmy konsultacje; projekt podpiszę 14 lutego - zadeklarowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas czwartkowej konferencji prasowej.
rozwiń zwiń