Krytyka przewozu VIP-ów. Adam Bielan: to niesmaczne

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 13:46
W tej sprawie Platforma Obywatelska powinna wstrzymać się z krytyką - powiedział w audycji "W samo południe" Adam Bielan o zarzutach opozycji w związku z transportem VIP-ów.
Audio
  • Adam Bielan o transporcie najważniejszych osób w państwie (Jedynka/W samo południe)
Adam Bielan
Adam Bielan Foto: Wojciech Kusiński/PR

Loty premier i prezydenta wojskowymi samolotami to patologia władzy i marnotrawienie pieniędzy - mówili członkowie PO w Sejmie. Na ich wniosek posłowie debatowali w czwartek nad informacją rządu w sprawie wykorzystywania przez premier Beatę Szydło oraz prezydenta Andrzeja Dudę "wojskowych samolotów transportowych CASA do celów prywatnych".

- To niesmacze, nieeleganckie, ale przede wszystkim groźne dla państwa - powiedział o działaniach PO marszałek Senatu Adam Bielan. - Gdy byliśmy w opozycji, nigdy nie kwestionowaliśmy potrzeby ochrony najważniejszych osób w państwie - przypomniał gość Jedynki. 

Bielan podkreślił, że w tej sprawie PO powinna wstrzymać się z krytyką, po tym jak przez 8 lat rządów nie potrafiła zamówić porządnych samolotów dla VIP-ów, za to sama rozpoczęła proces przystosowania wojskowych samolotów do ich przewozu. 

W audycji poruszono też sprawę kontrowersyjnego spektaklu "Klątwa" w stołecznym Teatrze Powszechnym. Gość mówił również o sytuacji środowiska sędziowskiego w Polsce i zeznaniach byłego szefa NBP przed komisją Amber Gold. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu)

Data emisji: 24.2.2017

Godzina emisji: 12.13

fc/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego premier Szydło latała wojskowym samolotem do domu? "Transport jest trzykrotnie tańszy, a w dodatku bezpieczniejszy"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 18:36
PO oskarża rząd o łamanie procedur i marnotrawstwo pieniędzy publicznych. To w związku z lotami premier do domu wojskową CASĄ. – Transport tym samolotem jest trzykrotnie tańszy od przelotu cywilnym Embraerem, a w dodatku bezpieczniejszy - wyjaśnia wiceszef MON Bartosz Kownacki.
rozwiń zwiń