X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rewolucja w skarbówce. Ruszyła Krajowa Administracja Skarbowa

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 13:56
- Przez ostatnie 8 lat, za poprzednich rządów, skuteczność ścigania oszustów podatkowych była bardzo znikoma. W związku z tym podjęliśmy działania, aby tę sytuację zmienić - mówił w radiowej Jedynce Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej.
Audio
  • Marian Banaś o Krajowej Administracji Skarbowej (W samo południe/Jedynka)
Marian Banaś
Marian BanaśFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W środę (2.03) rozpoczęła działalność Krajowa Administracja Skarbowa. Zastąpiła ona Służbę Celną, kontrolę skarbową oraz administrację podatkową. Marian Banaś powiedział w audycji "W samo południe", że dzięki tej zmianie ograniczanie szarej strefy ma być łatwiejsze. - Proceder unikania płacenia podatków to nie tylko problem Polski, ale prawie wszystkich państw Unii Europejskiej. Nie możemy jednak się tym tłumaczyć, że gdzieś jest źle, to u nas może być podobnie, dlatego podjęliśmy działania reformujące całą administrację skarbową i celną - zaznaczył.

Szef KAS mówił, że dotychczas służby działały w modelu rozproszonym; każda z nich miała niezależne systemy informatyczne, bazy danych były rozproszone i nie było bieżącej wymiany informacji między nimi. - Na tym zyskiwali przestępcy i oszuści. Wykorzystując spóźnione działania, które miały miejsce w tych trzech służbach. To powodowało wyłudzanie na dużą skalę VAT-u i wyłudzania na zasadzie fałszywych faktur - podkreślił.

Marian Banaś zwrócił uwagę na to, że na konsolidację służb wskazywały raporty Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego, jak również kontrole NIK. Gość radiowej Jedynki opowiadał także w audycji, jak w praktyce ma wyglądać działalność Krajowej Administracji Skarbowej.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Marian Banaś (szef Krajowej Administracji Skarbowej)

Data emisji: 02.03.2017

Godzina emisji: 12.09

aj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza Krajowa Administracja Skarbowa. Mateusz Morawiecki: nowa historia w administracji skarbowej

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 08:39
Oficjalnie rusza Krajowa Administracja Skarbowa. Zastąpi ona Służbę Celną, kontrolę skarbową oraz administrację podatkową. Dzięki tej zmianie ograniczanie szarej strefy ma być łatwiejsze.
rozwiń zwiń