Wielkie emocje i międzynarodowa obsada na 41. Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 15:54
- Mam wrażenie, że to moje "dziecko" rozrosło się i wyrosło na wielkiego bohatera narciarstwa biegowego - z dumą mówił dziennikarzom radiowej Jedynki pomysłodawca Biegu Piastów Julian Gozdowski. 
Audio
  • Relacja z 41. Biegu Piastów (W samo południe/Jedynka)
Julian Gozdowski (P)  i Krzysztof Grzesiowski na Polanie Jakuszyckiej
Julian Gozdowski (P) i Krzysztof Grzesiowski na Polanie JakuszyckiejFoto: Mariusz Filar/PR

Komandor Julian Gozdowski wspominał: "Rozpoczynaliśmy z 250 zawodnikami, a w tej chwili - w mojej ocenie - około 100 tysięcy ludzi biega na nartach. Mnie to najbardziej cieszy, jak przyjeżdżam do Jakuszyc i widzę jak tysiące zawodników biegają i chodzą na nartach".

40. Bieg Piastów za nami.
Bieg Piastów PAP 1200.jpg

W sobotę 5 marca na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się bieg na koronny dystans 50 km, a w piątek (4 marca) przed południem, odbył się bieg na 30 km stylem dowolnym. - Jesteśmy szczęśliwi, że pogoda jest tak wspaniała, jest słońce, a nawet prognozy tego nie zapowiadały. Na starcie będą ludzie z około 20 krajów. Jest rewelacyjna, międzynarodowa, bardzo przyjacielska atmosfera - zachwalał imprezę Leszek Kosiorowski, rzecznik Biegu Piastów.

Kto zwyciężył na dystansie 30 km, jak brzmi "śpiew" nart biegowych i kiedy na trasie 41. Biegu Piastów zobaczymy Justynę Kowalczyk . O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadzi: Marta Januszewska

Rozmawiali: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: Julian Gozdowski (Honorowy Komandor Biegu Piastów), Leszek Kosiorowski (rzecznik Biegu Piastów)  

reporter: Łukasz Rydzewski

Data emisji: 3.03.2017

Godzina emisji: 12.33

ab/pg

Czytaj także

Bieg Piastów - największa impreza narciarska w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:01
- Bieg Piastów jest wpisany w krajobraz Jakuszyc, od wielu lat ludzie przyjeżdżają tu z przyzwyczajenia. Gdyby kiedyś, nie daj Boże, bieg miał się nie odbyć, i tak by tu pewnie przyjechali – mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby, gdzie trwa 40. Bieg Piastów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

40. Bieg Piastów. Jubileusz to nie tylko zaszczyt, ale i zobowiązanie

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 09:00
W biegu, który rozpoczął się o godz. 9, bierze udział ponad 1500 zawodników, także zwycięscy poprzednich edycji. Nie zabrakło wśród nich także Stanisława Michonia, triumfatora 1. edycji Biegu Piastów.
rozwiń zwiń