Prof. Grzegorz Kołodko: odpowiedzią na obecną sytuację jest nowy pragmatyzm

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 13:00
- To kontrpropozycja do przebijającego się, niestety, tu i ówdzie nowego nacjonalizmu - mówił w radiowej Jedynce Grzegorz Kołodko.
Audio
  • Prof. Grzegorz Kołodko o nowym pragmatyzmie (W samo południe/Jedynka)
Prof. Grzegorz Kołodko
Prof. Grzegorz KołodkoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według gościa audycji "W samo południe" nowy neoliberalizm nie sprawdził się, nie dostarcza on ludziom tego, czego oczekują. - Stąd moja propozycja odpowiedzi na ten czas zamętu. To jest coś, co nazwałem nowym pragmatyzmem - wskazał prof. Kołodko.

- To jest taka teoretyczna koncepcja a zarazem propozycja strategii potrójnie zrównoważonego rozwoju, nie tylko ekonomicznie, ale także społecznie i ekologicznie-środowiskowo. To jest trudne, to jest możliwe - ocenił były minister finansów.

Jak stwierdził Grzegorz Kołodko, jest to "kontrpropozycja do przebijającego się, niestety, tu i ówdzie nowego nacjonalizmu". - Dzisiaj, moim zdaniem, żeby nie dać się zwieść na manowce tego nowego nacjonalizmu trzeba uciekać do przodu, nie ma do czego wracać - oznajmił.

Wysłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadziła: Krzysztof Grzesiowski

Goście: prof. Grzegorz Kołodko (Akademia Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 9.03.2017

Godzina emisji: 12.19

kk/pg

Czytaj także

Ruszyła rządowa kampania społeczna "programuj.gov.pl"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 09:41
Kampania ma zachęcić młodych ludzi do tego, żeby nie poprzestawali na graniu w gry komputerowe, ale żeby odkrywali pasję ich tworzenia i programowania.
rozwiń zwiń