X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rosyjskie prowokacje przy polskiej granicy? "Należało się ich spodziewać"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 14:23
Dobre relacje Polski z Ukrainą na pewno nie są w interesie Federacji Rosyjskiej. Stąd różne działania, które docelowo mają nas skłócić - powiedziała w audycji "W samo południe" Małgorzata Gosiewska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. 
Audio
  • Małgorzata Gosiewska o rosyjskich prowokacjach (Jedynka/W samo południe)
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata GosiewskaFoto: W.Kusiński/PR

Zbliża się rocznica przejęcia Krymu przez Rosję - 18 marca 2014 r. Władimir Putin podpisał traktat o przyjęciu półwyspu do Federacji Rosyjskiej. Dziś wiadomo, że aktywność Moskwy w tym regionie nie była spontaniczna, jak próbowano to na początku przedstawić, ale przygotowywana od miesięcy, jeśli nie lat.

Czy znany z Krymu scenariusz wojny hybrydowej przeniósł się na polską granicę? W niedzielę ukraińska policja zatrzymała autobus z osobami, które miały zorganizować prowokację i zablokować przejście graniczne, domagając się od rządu w Warszawie obrony praw polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie. Uczestnicy opłaconej akcji wieźli ze sobą pisane łamaną polszczyzną transparenty "Polska, pomoc swoim braciom" i "Polsko - pomóż swoim braciam!". Incydent ten poprzedziła seria dewastacji polskich pomników. Władze obwodu lwowskiego ogłosiły, że stoją za nimi rosyjskie służby specjalne, które dążą do zaostrzenia sytuacji między Polską i Ukrainą.


Jan Dziedziczak_1200.JPG
Wiceszef MSZ: chcemy bardzo, bardzo dobrych relacji z Ukrainą

- Różnego rodzaju prowokacje trwają od dłuższego czasu, należało się ich spodziewać - powiedziała Małgorzata Gosiewska. Dodała, że Rosja, jakkolwiek by się nie nazywała na przestrzeni lat, zawsze była zainteresowana konfliktem i grą. Wskazała udział Moskwy w Osetii Południowej i w Abchazji. - Dobre relacje Polski z Ukrainą na pewno nie są w interesie Federacji Rosyjskiej. Stąd różne działania, które docelowo mają nas skłócić - oceniła.

Gość Jedynki zwróciła uwagę, że zajęcie Krymu odbyło się nie tylko na poziomie wojskowym, ale Rosja prowadziła też systematyczną pracę, aby zapanować nad umysłami mieszkańców półwyspu. - Sama Ukraina nie była zainteresowana przeciwdziałaniem, ale to była Ukraina Janukowycza - stwierdziła Gosiewska. 

Jakimi dokładnie działaniami Rosja przejmowała mentalnie przez lata Krym? Jak teraz próbuje się zniszczyć relacje Polski z Ukrainą? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "W samo południe"

Prowadzi: Wincenty Pipka

Goście: Małgorzata Gosiewska (posłanka PiS, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych)

Data emisji: 14.03.2017

Godzina emisji: 12.17

fc/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ambasador: część prowokacji może służyć skłóceniu Ukraińców i Polaków

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 21:49
Czasami myślę, że część "prowokacji" w stosunkach polsko-ukraińskich m.in. dewastacja pomników może być elementem wojny hybrydowej służącej skłóceniu Ukraińców i Polaków - powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. Apelował o solidarność, z powodu agresji Rosji. Podziękował polskiemu MSZ za stanowisko, które ukazało się w czwartek, w którym resort wzywa Moskwę do wycofania broni i wojsk z Ukrainy. Dyplomata mówił, że celem strategicznym Kijowa jest dołączenie do NATO.
rozwiń zwiń