Marek Suski: UE nie umie poradzić sobie z terroryzmem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 12:50
W środowym zamachu w Londynie zginęły cztery osoby, a kilkadziesiąt jest rannych, w tym Polak. - To pokazuje, że rośnie fala terroryzmu, a Unia nie potrafi znaleźć na to lekarstwa – mówi w radiowej Jedynce poseł PiS Marek Suski.
Audio
  • Polskie echa zamachu w Londynie (Jedynka/W samo południe)
Marek Suski
Marek Suski Foto: Jacek Konecki/ PR

Na obecnym etapie postępowania policja nie komentuje kwestii tożsamości napastnika. Media spekulują jednak, że może to być muzułmański ekstremista, urodzony w Londynie potomek migrantów.

czytaj więcej
londyn zamach pap 1200.jpg
Zamach terrorystyczny w Londynie. Polski obywatel wśród poszkodowanych

Marek Suski zauważa, że terroryzm stał się chorobą toczącą naszą cywilizację. Jego zdaniem, z obawy o bezpieczeństwo, Unia powinna prowadzić inną politykę imigracyjną. – Nie może być tak, że się wpuszcza wszystkich, a później okazuje się, że wśród imigrantów są członkowie grup terrorystycznych – mówi polityk.

Gość jedynki przypomina, że nasz rząd przyjął zasadę, że do Polski nie mają wstępu wszyscy, którzy mogą zagrozić naszemu bezpieczeństwu, dlatego nie wpuszczamy uchodźców. Suski dodaje, że z tego powodu jesteśmy "krytykowani i łajani, a cała awantura wokół badania w Polsce demokracji, w dużym stopniu jest efektem tego, że nie chcemy zgodzić się na kwoty podziału uchodźców".  

Poseł PiS zapewnia, ze krajowe służby robią wszystko, żeby zabezpieczyć Polskę, a polski rząd zwiększył bezpieczeństwo zamykając drogę uchodźcom. Marek Suski dodaje jednak, że "nie może nas to uspokajać i musimy robić wszystko, żeby się pilnować oraz kontrolować granice".

W audycji rozmawiano także o możliwym spotkaniu premier Wielkiej Brytanii z prezesem PiS i o przebiegu prac sejmowej komisji do spraw Amber Gold.

***

Tytuł audycji: W samo południeEkspres Jedynki

Rozmawiał: Wojciech Dąbrowski

Gość: Marek Suski (poseł PiS)

Data emisji: 23.03.2017

Godzina emisji: 12.15

zi/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Szewko: tożsamość zamachowca jest już znana, ale policja nie chce jej ujawniać

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 08:11
- Przed chwilą media potwierdziły, że policja przeszukuje mieszkania w Birmingham. Są one związane z tym zamachowcem. Tożsamość zamachowca jest już znana, ale policja nie chce jej ujawniać - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Wojciech Szewko, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń