X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ochrona danych osobowych. "Za rok wejdziemy w nową rzeczywistość"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 13:05
- Ochrona danych osobowych dotyczy każdego sektora: bankowego, ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego, rolnictwa, ochrony środowiska – wszędzie tam mamy rejestry, bazy danych klientów, użytkowników. Na wszystkie te zasady ma wpływ nasza reforma – mówił w radiowej Jedynce dr Maciej Kawecki, doradca w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji.
Audio
  • Maciej Kawecki o zmianach w ochronie danych osobowych (W samo południe/Jedynka)
Maciej Kawecki
Maciej KaweckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość audycji "W samo południe" podkreślił, że za rok - 25 maja - "wejdziemy w nową rzeczywistość" w ochronie danych osobowych. 29 maja w Ministerstwie Cyfryzacji zostanie zorganizowane w tej sprawie otwarte spotkanie dla organizacji pozarządowych.

- Największą zmianą jest przyznanie organom ochrony danych osobowych instrumentu do karania - kara 10-20 milionów euro w zależności od rangi naruszenia. Państwa członkowskie mogą przewidzieć różne zasady odpowiedzialności, my będziemy przewidywali w projekcie w jakimś zakresie, to, co jest również dzisiaj, czyli penalizację zasad ochrony danych osobowych – tłumaczył dr Maciej Kawecki.

Dodał, że tworzony jest nowy organ państwowy – prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych i nowe procedury postępowania przed nim. – Wprowadzone zostaną mechanizmy certyfikacji bezpieczeństwa, których dzisiaj nie ma. Będzie mógł je uzyskać każdy przedsiębiorca, który będzie chciał poświadczyć, pokazać, w jaki sposób zabezpiecza dane – podkreślił doradca w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Henryk Szrubarz

Gość: Maciej Kawecki (doradca w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji)

Data emisji: 22.05.2017

Godzina emisji: 12.16

pp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych. Jest wstępny projekt Ministerstwa Cyfryzacji

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 11:45
Przyspieszenie postępowań ws. przypadków nieprzestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych i wprowadzenie kar finansowych to niektóre założenia wstępnego projektu nowej ustawy o ochronie danych osobowych, który przygotował resort cyfryzacji.
rozwiń zwiń