X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amerykanistka o Zbigniewie Brzezińskim: był racjonalistą

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 13:40
- Zbigniew Brzeziński wiedział, że Stanom Zjednoczonym Związek Radziecki, a teraz Rosja, jako partner, konkurent jest potrzebny - mówiła w radiowej Jedynce Renata Nowaczewska, amerykanistka z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Audio
  • Renata Nowaczewska o Zbigniewie Brzezińskim (W samo południe/Jedynka)
Zbigniew Brzeziński
Zbigniew BrzezińskiFoto: ANDREAS GEBERT/PAP/EPA

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA. Miał 89 lat.

Renata Nowaczewska tłumaczyła, że Zbigniew Brzeziński był bezkompromisowy i twardy w mówieniu o tym, co myśli. Jak mówiła, jednocześnie był realistą i wiedział, że jest pewna mechanika między siłami USA i Związku Radzieckiego, a oba te mocarstwa są sobie potrzebne.

Amerykanistka z Uniwersytetu Szczecińskiego podkreśliła, że Polska powinna zawdzięczać Zbigniewowi Brzezińskiemu to, że Stany Zjednoczone przestały postrzegać blok wschodni jako monolit.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której gościem był również Grzegorz Dziemidowicz, b. ambasador RP w Kairze.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Goście: Renata Nowaczewska (amerykanistka z Uniwersytetu Szczecińskiego), Grzegorz Dziemidowicz (b. ambasador RP w Kairze)

Data emisji: 27.05.2017

Godzina emisji: 12.19

mr/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński. "Odszedł wielki Polak"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 10:40
Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981). O jednym z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA mówili goście "Śniadania w Trójce".
rozwiń zwiń