X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraińcy wybiorą pracę we Francji czy Niemczech zamiast w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 13:09
Obywatele Ukrainy decyzją Parlamentu Europejskiego nie muszą mieć już wiz, by podróżować po krajach UE. - To pierwszy widoczny ruch Unii Europejskiej i Europy w stronę Ukrainy - komentowała Myrosława Keryk, przewodnicząca fundacji Nasz Wybór. 
Audio
  • Myrosława Keryk, przewodnicząca fundacji Nasz Wybór o przyszłości Ukraińców w UE w kontekście zniesienia wiz przez Wspólnotę (W samo południe/Jedynka)
Myrosława Keryk, przewodnicząca fundacji Nasz Wybór
Myrosława Keryk, przewodnicząca fundacji Nasz WybórFoto: PR/Wojciech Kusiński

Według Mirosławy Keryk, zniesienie wiz do krajów UE wpłynie na decyzję o wyjeździe wśród tych Ukraińców, którzy już pracują w Polsce. - Ludzie będą korzystać z możliwości podróżowania po Unii Europejskiej. W tym roku będzie jeszcze trudno pojechać (w celach zarobkowych - przyp.red.) do Francji czy do Niemiec, bo nie ma sieci połączeń, czy firm, które pośredniczą w zatrudnianiu w tych miejscach - mówiła. Prezes fundacji Nasz Wybór zaznaczała, że Ukraińcy wciąż wybierają i będą wybierać pracę w Polsce, właśnie ze względu na dobrze rozwinięty system pośrednictwa w zatrudnieniu, a co za tym idzie, łatwość w znalezieniu pracy.

Mirosława Keryk przypomniała, że odpływ dobrych, wykwalifikowanych pracowników jest sporym problemem ukraińskiej gospodarki. - Ukraińskie państwo zaczyna uświadamiać sobie, że zaczyna tracić obywateli w wieku produkcyjnym. Są obawy rządu, są też obawy uczelni wyższych, które tracą studentów - mówiła. Jednak gość Jedynki nie wiąże tego zjawiska bezpośrednio z decyzją o zniesieniu wiz dla Ukraińców. - Ukraińcy widzą więcej możliwości edukacyjnych za granicą, a potem możliwości rozwoju kariery - przyznała Keryk, dodając, że duża część z nich, to pracownicy wysoko wykwalifikowani. - Oni wybierają Unię Europejską, mają wyższe płace, za tą samą pracę - zaznaczała przewodnicząca fundacji Nasz Wybór.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: Myrosława Keryk, przewodnicząca fundacji Nasz Wybór

Data emisji: 01.06.2017

Godzina emisji: 12.10

dad/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji położy kres sporom wokół reprywatyzacji w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:00
Komisja Weryfikacyjna ds. Reprywatyzacji będzie miała bardzo szerokie uprawnienia, m.in. będzie mogła unieważnić decyzję o zwrocie nieruchomości, jeśli uzna, że została ona wydana z naruszeniem prawa. Położy to kres sporom czy tylko je zaostrzy, zastanawiali się goście "Debaty Jedynki".
rozwiń zwiń