Biskup Tadeusz Bronakowski: abstynencję traktujemy jako szczególny dar miłości

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 13:13
- Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy rozumieją tę trudną sytuację w naszej ojczyźnie i taki dar podejmują. W nieprzyjaznych mediach zaraz pojawiają się komentarze, że "Kościół chce prohibicji". Nic podobnego, Kościół jej nie chce. Zwraca tylko uwagę na te dwa elementy - że zawsze każdy powinien być trzeźwy, a w szczególnych okolicznościach musimy podjąć ten dar abstynencji - mówił na antenie radiowej Jedynki ks. biskup Tadeusz Bronakowski. 
Audio
  • Sierpień został ogłoszony miesiącem trzeźwości (Jedynka/W samo południe)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Axel Bueckert/Shutterstock

Święty Jan Paweł II mówił: "Nie wolno ośmieszać i pomniejszać inicjatyw trzeźwościowych, bo zbyt wysoka jest stawka, o którą chodzi. Wiem to dobrze z historii - zbyt wysoka jest stawka i trzeba iść pod prąd społecznego nawyku i płytkiej opinii. Pod prąd ludzkiej słabości i źle rozumianej wolnosci".

- Te słowa św. Jana Pawła II traktujemy bardzo poważnie, bowiem od wielu lat kierujemy apel do wszystkich Polaków na miesiąc sierpień, miesiąc abstynencji. Gdybyśmy powiedzieli "miesiąc trzeźwości" to popełnilibyśmy lekki błąd, bowiem trzeźwość obowiązuje wszystkich i zawsze - mówił biskup.

- Natomiast sierpień jest takim szczególnym miesiącem, kiedy zwracamy się o taki szczególny dar. Abstynencję traktujemy jako szczególny dar miłości - dodał.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadził: Rafał Porzeziński

Gość: Ks. Biskup Tadeusz Bronakowski (przewodniczący zespołu KEP ds. apostolstwa trzeźwości)

Data emisji: 25.07.2017

Godzina emisji: 12.14

dcz/mg

Czytaj także

Bp Tadeusz Bronakowski: Kościół czyni wszystko, aby człowiek żył w wolności dziecka Bożego

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 07:52
- Jest wiele przyczyn, które zniewalają człowieka. Największym zniewoleniem jest zło i grzech. Każde uzależnienie ma w tym swoje źródło - mówi w "Sygnałach dnia" przewodniczący ds. Apostolstwa Trzeźwości.
rozwiń zwiń