Witold Modzelewski: nowy projekt ws. frankowiczów nie rozwiąże problemu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 13:48
- Myślę, że nowy projekt ws. frankowiczów nie reanimuje tej ustawy, bo problem nie polega na pomocy tym, którzy są trudnej sytuacji tylko "odwalutowaniu" tychże kredytów - powiedział na antenie Jedynki Witold Modzelewski, członek Narodowej Rady Rozwoju.
Audio
  • Wojciech Modzelewski o nowym projekcie prezydenta ws. frankowiczów (W samo południe/Jedynka)
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Złożony 2 sierpnia w Sejmie prezydencki projekt nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy, wywołał różne reakcje - ekonomiści go chwalą, frankowicze uważają, że nie rozwiązuje problemów najbardziej potrzebujących, bankowcy ostrzegają przed skutkami dla sektora finansowego.

- Ten problem jest dalej nierozwiązany, a nowy projekt go nie rozwiąże, bo był pisany z perspektywy pomysłów banków. Tu nie chodzi o pomoc osobom, które są w trudnej sytuacji, tylko na "odwalutowaniu" tychże kredytów. To także trudna sprawa dla polskiego wymiaru sprawiedliwości. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju problem, który obejmuje ponad 700 tys. kredytobiorców, rozwiązywany drogą sądową oddala jego finał na lata - powiedział Witold Modzelewski.

Członek Narodowej Rady Rozwoju dodał, że "kiedy jedno silne lobby ma tak potężne wpływy, że potrafi narzucić swoje interesy, które przy okazji są sprzeczne z interesami kredytobiorców, no to państwo polskie powinno się tym zająć". - Trzeba pamiętać, że w każdym kraju, gdy jakikolwiek biznes jest zbyt silny, demokracja zakłada równowagę - dodał Modzelewski.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Witold Modzelewski (Narodowa Rada Rozwoju)

Data emisji: 07.08.2017

Godzina emisji: 12.16

koz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ustawa o pomocy dla frankowiczów: skorzystają najbardziej zagrożeni

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 19:40
Prezydencki projekt ustawy dotyczący frankowiczów może być dużym wsparciem dla części kredytobiorców – ocenia Jarosław Sadowski, główny analityk firmy Expander.
rozwiń zwiń