"Nam twierdzą będzie każdy próg". Patriotyzm wyśpiewany

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 14:56
- Jestem bardzo zaszczycona i szczęśliwa, że mogłam wziąć udział w tym koncercie. Zaśpiewałam piosenkę według wiersza "Moja mała" Tadeusza Gajcego, a także - razem z publicznością - "Przybyli ułani pod okienko".
Audio
  • Ewa Dałkowska i Jerzy Zelnik o koncercie "Nam twierdzą będzie każdy próg" (W samo południe/Jedynka)
Festyn patriotyczny Nam twierdzą będzie każdy próg zorganizowano z okazji 97.rocznicy bitwy warszawskiej
Festyn patriotyczny "Nam twierdzą będzie każdy próg" zorganizowano z okazji 97.rocznicy bitwy warszawskiejFoto: Jakub Kamiński/PAP

We wtorek, w 97. rocznicę bitwy warszawskiej, na Placu Teatralnym w Warszawie odbył się koncert "Nam twierdzą będzie każdy próg". Organizatorami wydarzenia były Fundacja Niezależne Media i Narodowe Centrum Kultury, a patronem medialnym - radiowa Jedynka.

Patriotyczne utwory zaśpiewali ze sceny m.in. wybitni aktorzy Ewa Dałkowska i Jerzy Zelnik. - Pokochałem polskie rocznice. Wiele mnie one uczą, pogłębiają moją wiedzę historyczną, odnawiają pamięć. Liczę na to, że będę pośrednikiem dla widzów, żeby żyli głębiej historią Polski, a nie tylko pobieżnie, po datach - podkreśla Zelnik.

Goście Jedynki wspominali także w audycji pracę nad planie filmu "Smoleńsk" Antoniego Krauze. Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Goście: Ewa Dałkowska, Jerzy Zelnik (aktorzy)

Data emisji: 16.08.2017

Godzina emisji: 12.15

pg/mg

Czytaj także

Andrzej Duda: wszyscy Polacy są dumni ze zwycięstwa 1920 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 18:30
Dziś w kraju obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W Warszawie, podczas przemówienia, prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest to święto polskiej dumy, naszych wartości, oręża i postawy jaką potrafią zaprezentować Polacy. Święto jest obchodzone na pamiątkę tak zwanego Cudu nad Wisłą - 97. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitwa Warszawska zdecydowała o losach świata

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 18:21
Bitwa w 1920 roku to była wojna cywilizacji, "wojna światów" jak nazwał ją jeden z historyków. - Gdyby bolszewicy zdobyli Warszawę, prawdopodobnie ta fala przez Niemcy, które były poddane agitacji, rozlałaby się na Zachód - mówi dr Adam Buława.
rozwiń zwiń