"Poszkodowani potrzebują naszej obecności i współczucia"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 13:23
- Nie możemy zastąpić bólu cierpiących, ale możemy stanąć obok, okazać solidarność i gest współczucia. To równie ważne jak wszelka inna pomoc - mówi w radiowej Jedynce ks. Marek Dec, wicedyrektor Caritas Polska.
Audio
  • Ks. Marek Dec o pomocy dla poszkodowanych w wyniku nawałnic (W samo południe/Jedynka)
Zniszczony dom przy ul. Żabiej w Gnieźnie
Zniszczony dom przy ul. Żabiej w GnieźnieFoto: Marek Zakrzewski/PAP

W wyniku nawałnic, które przeszły w nocy z 11 na 12 sierpnia nad miejscowościami w woj. wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim, zginęło 6 osób, a 52 zostały ranne. Caritas Polska prowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Wystarczy wysłać sms o treści "Wichura" pod numer 75052 (koszt 2 zł i 46 gr). To jednak nie jedyne działanie, które zamierza podjąć organizacja. 

- W sobotę 19 sierpnia rusza nasz obóz wolontariatu, w którym będziemy mieć kilkanaście rąk do pracy, aby w tych najtrudniejszych miejscach nieść pomoc poza specjalistycznymi grupami, czyli wojskiem i strażakami - tłumaczy ks. Marek Dec.

Wicedyrektor Caritas Polska mówił również w audycji o efektach akcji "Tornister pełen uśmiechów" oraz ruszającej we wrześniu akcji "Kromka chleba dla sąsiada".

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Rafał Porzeziński

Gość: ks. Marek Dec (wicedyrektor Caritas Polska)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 12.14

pg/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Szef MSWiA: pomoc po nawałnicach od pierwszych chwil

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 08:19
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak odpiera ataki opozycji, która zarzuca rządzącym zbyt późną reakcję na tragiczne skutki nawałnic. Jak powiedział, goszcząc w radiowej Jedynce, decyzja o momencie rozpoczęcia i wyboru rodzaju pomocy leży przede wszystkim po stronie lokalnych sztabów, a ponadto od samego początku w akcję zaangażowana jest straż pożarna. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alarm pogodowy. Polscy Łowcy Burz ostrzegają: mogą pojawić się kolejne gwałtowne nawałnice

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 17:40
- Tego lata mogą występować podobne nawałnice do tej, która spustoszyła dziesiątki tysięcy hektarów lasów na pomorzu i w centrum kraju - uważa Piotr Żurawski ze stowarzyszenia Skywarn Polska - Polscy Łowcy Burz. Jak zaznaczał, Polsce potrzebny jest sprawny system wczesnego ostrzegania.
rozwiń zwiń