"Chcemy rozwijać wspólnotę krajów Europy Środkowo-Wschodniej"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 12:52
- To ważna i pierwsza oficjalna wizyta premiera Węgier w naszym kraju – mówił w Programie Pierwszym Jan Dziedziczak, wiceminister spraw zagranicznych. Dziś Wiktor Orban spotkał się premier Beatą Szydło.
Audio
  • - To ważna i pierwsza oficjalna wizyta premiera Węgier w naszym kraju – mówi wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak (W samo południe/Jedynka)
Jan Dziedziczak
Jan DziedziczakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wiktor Orban spotkał się z premier Beatą Szydło. Głównym tematem rozmów Victora Orbana i Beaty Szydło są kwestie unijne i relacje dwustronne, szczególnie kwestie bezpieczeństwa i migracji oraz dyrektywy o pracownikach delegowanych. Beata Szydło podkreśla, że z tą wizytą wiąże duże nadzieje ponieważ Polska i Węgry mają wspólne stanowiska w sprawach toczących się w Unii Europejskiej.

- Tych spotkań było bardzo wiele, ale były to spotkania techniczne, nieoficjalne, przy okazji większych spotkań. Teraz mamy wizytę oficjalną. To jest świadectwo bardzo dobrych relacji między naszymi krajami i też symboliczny wymiar pogłębiania wspólnoty wizji Europy, tego co chcemy wspólnie osiągnąć – mówił Jan Dziedziczak w audycji „W samo południe”. Jako ważne punkty wspólne gość wymienia spojrzenie na problem uchodźców oraz promocję Inicjatywy Trójmorza, która rozwija wspólnotę krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

W audycji rozmawiano także o nowojorskich obradach ONZ oraz obecności prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Jan Dziedziczak (wiceminister spraw zagranicznych)

Data emisji: 22.09.2017

Godzina emisji: 12.12

pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

V4 wspólnie z Izraelem powołują grupę roboczą ds. walki z terroryzmem

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 16:48
Utworzenie dwóch grup roboczych: ds. walki z terroryzmem oraz wspierania współpracy technologicznej zapowiedzieli w środę szefowie rządów państw V4 i premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu w Budapeszcie, w którym wzięła również udział premier Beata Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Węgier Viktor Orban z oficjalną wizytą w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 11:00
W piątek po godz. 11. rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem, który przybył z oficjalną wizytą do Warszawy. Podczas rozmowy będą poruszane m.in. tematy związane z bezpieczeństwem oraz sprawy unijne.
rozwiń zwiń