Antoni Macierewicz: fundament trójpodziału władzy został zachwiany

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 13:42
- Niesprawiedliwość nie zniknie w sposób naturalny, bo jest głęboko zakotwiczona w układach rodzinnych i przekazywana na kolejne pokolenia – powiedział w audycji "W samo południe" Antoni Macierewicz.
Audio
  • Antoni Macierewicz o reformie sądownictwa (W samo południe/Jedynka)
Szef MON Antoni Macierewicz
Szef MON Antoni MacierewiczFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Szef MON skomentował głosy, że reforma sądownictwa jest niepotrzebna, bo niesprawiedliwość w sądach skończy się, gdy obecne pokolenie sędziów odejdzie na emeryturę, a stanowiska w sądach obejmie młode pokolenie prawników. - Niesprawiedliwość nie zniknie w sposób naturalny, bo jest głęboko zakotwiczona w układach rodzinnych i przekazywana na kolejne pokolenia. Tworzy się zamknięta kasta myśląca tymi samymi kategoriami – skomentował szef MON.

Minister Obrony Narodowej odniósł się też do słów Kazimierza Nycza, który na mszy z okazji 100-lecia Sądu Najwyższego powiedział, że prosi Boga, by nie został zachwiany żaden fundament trójpodziału władzy. - Te słowa są przejawem społecznej troski o sprawiedliwość i wynikają z głębokiej niesprawiedliwości, jaką powodują ludzie kasty. Bo fundament trójpodziału władzy został przez tych ludzi zachwiany. Ja też się modlę, żeby to zachwianie nie spowodowało daleko idących nieszczęść – powiedział Antoni Macierewicz.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Antoni Macierewicz (minister obrony narodowej)

Data emisji: 29.09.2017

Godzina emisji: 12.13

abi/kh

Czytaj także

Antoni Macierewicz: będzie szersza współpraca z fińską Patrią

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 12:08
Szef polskiego MON zapowiada szerszą współpracę z fińskim producentem transporterów opancerzonych Rosomak. - Polska wersja tych wozów będzie zmodernizowana - powiedział w Helsinkach, po rozmowach z przedstawicielami fińskiego koncernu Patria, minister Antoni Macierewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Romaszewska: Zbigniew Ziobro jeszcze nie zabrał się do roboty

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 18:48
– Ustawa o sądach powszechnych jest od sierpnia, najważniejszym hasłem, które jej przyświecało, to że mamy rozbić układy w sądach i prokuraturach. Mam nadzieję, że pan minister Ziobro robi to, co do niego należy, na razie słabo to widać – mówiła w Polskim Radiu 24 Zofia Romaszewska,  doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń