Ustawa o innowacyjności. "To wsparcie dla nauki i biznesu"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 13:31
- Ustawa o innowacyjności to kolejny krok we wspieraniu polskich naukowców i przedsiębiorców - powiedział na antenie Jedynki Piotr Dardziński, wicemnister nauki i szkolnictwa wyższego.
Audio
  • Piotr Dardziński o drugiej ustawie o innowacyjności (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: science photo / Shutterstock

We wtorek rada ministrów przyjęła drugą ustawę o innowacyjności.

- Zasadniczą ideą tej ustawy jest uczynienie współpracy naukowców i biznesmenów opłacalną. To musi być biznes zarówno dla nauki, jak i biznesu. Z tego tytułu podnosimy ulgi na badania i rozwój. Ci przedsiębiorcy, którzy będą inwestować w projekty, które obciążone są dużym ryzykiem, będą płacić wyraźnie niższe podatki. Każda złotówka będzie odliczona jako dwa złote w kosztach i przez to obniżając bazę podatkową przedsiębiorcy, może się to przełożyć na kilkanaście procent niższy podatek - powiedział Piotr Dardziński.

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego dodal, że "ustawa to zbiorowa praca i zbiorowy produkt". - Liderem było tu Ministerstwo Rozwoju. Skonsolidowaliśmy wysiłki całego rządu, by odpowiedzieć na skonsolidowaną prośbę środowiska. Wydaje nam się, że po konferencji uzgodnieniowej zlikwidowaliśmy 70 do 90 proc. barier prawnych. Pozostaje jednak pytanie, jak to wszystko w rzeczywistości będzie funkcjonowało? Mamy nadzieje, że Ministerstwo Finansów będzie trzymać rękę na pulsie, by nie okazało się, że dobre intencje rozbiją się o lokalną biurokrację - dodal Dardziński.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Piotr Czauderna (Narodowa Rada Rozwoju)

Data emisji: 12.10.2017

Godzina emisji: 12.12

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także