Akcja znicz. "Prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie główną przyczyną wypadków"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 13:36
Ponad pół tysiąca wypadków, 618 osób rannych, 42 zabite - to czarny bilans wyjazdów na cmentarze w całej Polsce. Policja zatrzymała też ponad 1600 nietrzeźwych kierowców. O kończącej się akcji "Znicz" mówił na antenie Jedynki nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Audio
  • Nadkomisarz Radosław Kobryś o wstępnym podsumowaniu akcji "Znicz" (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: http://www.policja.pl/

- W porównaniu z rokiem ubiegłym jest bezpieczniej na drogach. Nie składamy jednak rąk do klaskania, bo nie ma się z czego cieszyć. 511 wypadków, 42 osoby giną, 618 jest rannych w ciągu pięciu dni. Włosy stają dęba, kiedy okazuje się, że zatrzymaliśmy ponad 1600 nietrzeźwych kierujących. Pocieszający jest fakt, że choć badamy coraz więcej kierujących, to mamy 8 proc. mniej tych nietrzeźwych. Możemy, więc mówić o tendencji zniżkowej - powiedział nadkomisarz Radosław Kobryś.

Zapytany o główne przyczyny wypadków gość Jedynki stwierdził, że jest to prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa i nieprawidłowe wyprzedzanie. - Najgorszy kierowca, to kierowca sfrustrowany. Wszelkie manewry, które są wykonywane nagle mogą powodować zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Najwięcej wypadków powodują kierowcy w wieku od 18 do 24 lat. Młodzi kierowcy często przeceniają swoje umiejętności. Czasami wydaje im się wręcz, że są w grze komputerowej. Jest tylko jedna różnica - tu mamy jedno życie - dodał Kobryś.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość:  nadkomisarz Radosław Kobryś (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 2.11.2017

Godzina emisji: 12.08

koz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa akcja "Znicz". Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 21:54
Policyjna akcja "Znicz 2017" rozpoczęła się w miniony piątek i potrwa do czwartkowego wieczora. W kilku województwach - z uwagi na opady deszczu i silny wiatr - panują złe warunki jazdy. Opady śniegu i marznącego deszczu spowodowały pogorszenie warunków na drogach m.in.południowej Małopolski. Kierowcy samochodów, którzy nie zmienili jeszcze opon na zimowe, mają problemy na podjazdach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Znicz". Policja: jest bezpieczniej niż rok temu, ale powodu do dumy nie ma

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:04
Od piątku na drogach zginęły 42 osoby, 618 zostało rannych. Komenda Główna Policji podaje najnowsze statystyki akcji "Znicz". 
rozwiń zwiń