X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Ziobro: KRS trzyma klucze do władzy w polskim sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 13:19
- Ktokolwiek byłby ministrem sprawiedliwości, jakakolwiek partia by nie rządziła, to przy obecnej KRS każda reforma zostanie wyrzucona w powietrze - powiedział w audycji "W samo południe" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Audio
  • Zbigniew Ziobro o Krajowej Radzie Sądownictwa (Jedynka/W samo południe)
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Krajowa Rada Sądownictwa po raz drugi rozpatruje sprawę  255 spośród 265 asesorów, co do których wcześniej wyraziła sprzeciw. Minister sprawiedliwości powiedział, że KRS źle służy polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

-  Mam nadzieję, że sytuacja z asesorami jest ostatecznym argumentem, który przekona wszystkich wątpiących w zmiany KRS. Sprawa jest dowodem na to, że KRS jest organem skompromitowanym, który źle służy polskiemu wymiarowi sprawiedliwości i sądownictwu. To KRS, a nie Ministerstwo Sprawiedliwości trzyma klucze do władzy w polskim sądownictwie. Szef jest tam, gdzie decyduje się, kto zostanie przyjęty do pracy lub z niej zwolniony. A o zatrudnieniu i zwalnianiu sędziów decyduje KRS. Jeżeli chcemy zreformować sądownictwo musimy zmienić KRS - przyznał Zbigniew Ziobro.

Zapraszamy do wysłuchania caej audycji. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości) 

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 12.21

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wraca sprawa asesorów. Jeszcze nic nie zostało przesądzone

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 17:12
Przewodniczący KRS Dariusz Zawistowski zaproponował możliwość ponownego rozpatrzenia aktów mianowania 265 asesorów. To efekt spotkania, do którego rano doszło z inicjatywy Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. 
rozwiń zwiń