"Koalicja powinna być maksymalnie szeroka. Jej celem jest zatrzymanie PiS"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:47
- Podstawową kwestią dla Nowoczesnej jest budowanie koalicji. Mam na myśli Platformę, SLD i PSL. Drugi bardzo ważny temat to określenie Nowoczesnej. Postanowiłam ją zredefiniować - powiedziała w radiowej Jedynce Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. 
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o priorytetach Nowoczesnej (W samo południe/Jedynka)
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna LubnauerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W połowie grudnia wybrany został nowy 15-osobowy zarząd Nowoczesnej, do którego wszedł m.in. Ryszard Petru. We wtorek natomiast wybrano czworo wiceszefów partii, którymi zostali posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński oraz szef regionu dolnośląskiego partii Tadeusz Grabarek. Wśród priorytetów w działaniu Nowoczesnej jest budowanie koalicji partii opozycyjnych oraz ofensywa programowa.

Podstawową kwestią jest budowanie koalicji(...). Powinna być maksymalnie szeroka. Jej celem zatrzymanie PiS - powiedziała Katarzyna Lubnauer. Zaznaczyła, że chodzi o szeroką koalicję z PO, SLD i PSL. Odniosła się też do drugiej, jej zdaniem, najważniejszej kwestii, jaką jest ponowne określenie profilu założonej przez Ryszarda Petru partii. - W momencie w którym zostałam przewodniczącą, postanowiłam zredefiniować, czym jest Nowoczesna. Jest to partia, która ma reprezentować ludzi pracujących, klasę średnią. To partia, która powinna mówić o tym, co się teraz dzieje z punktu widzenia osób pracujących i płacących podatki. Mimo tego, że mamy wysoki wzrost gospodarczy, w tak małym stopniu społeczeństwo korzysta z owoców tego wzrostu. Mam na myśli przede wszystkim ochronę zdrowia - tłumaczyła przewodnicząca Nowoczesnej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której także o wyborach samorządowych i propozycjach ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła dla lekarzy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca Nowoczesnej)

Godzina emisji: 12.13

Data emisji: 3.01.2018

rr/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Rozmowy idą w dobrym kierunku". Katarzyna Lubnauer po spotkaniu z szefem PO

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 13:51
- Na tę chwilę porozumienie pomiędzy Nowoczesną a PO, w sprawie poparcia Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy nie jest odwołane - oświadczyła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer po spotkaniu z liderem PO Grzegorzem Schetyną.
rozwiń zwiń