X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawa Noakowskiego 16. "To efekt braku ustawy reprywatyzacyjnej"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 13:47
- Polska jest jedynym krajem Europy Środkowo-wschodniej, który nie poradził sobie z ustawą reprywatyzacyjną. Nie przez przypadek. Beneficjentami jej braku były postkomunistyczne elity - ocenił na antenie radiowej Jedynki senator, prof. Jan Żaryn. 
Audio
  • Prof. Jan Żaryn o warszawskiej reprywatyzacji (Jedynka/W samo południe)
Prof. Jan Żaryn
Prof. Jan ŻarynFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zdaniem gościa Polskiego Radia skomplikowana sytuacja prawna i brak rozwiązań ustawowych regulujących kwestie przedwojennych praw własności to wynik celowego działania przestępczych grup interesu.

- Całe to granie brakiem rozwiązań systemowych dotyczących ustawy reprywatyzacyjnej znalazło swoje konsekwencje w postaci klanu, także prawników, którzy zajęli się szukaniem dziury w całym i korzystaniem z tego systemu zła - powiedział prof. Jan Żaryn.

Przestrzegł jednak przed wyciąganiem zbyt pochopnych wniosków w każdej sprawie dotyczącej przejmowania przedwojennych majątków, gdyż "rzeczywistość Warszawy i innych miast jest bardzo skomplikowana i nie można wszystkich przypadków wrzucać do jednego worka przestępczego".

Sprawa Noakowskiego 16

Andrzej Waltz, mąż prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, zapowiedział, że zwróci pieniądze uzyskane ze sprzedaży udziałów w kamienicy przy Noakowskiego 16. Komentując te zapowiedzi prof. Jan Żaryn ocenił, że jest to działanie "które oznacza, że małżeństwo Waltzów przyjmuje do wiadomości istnienie w Polsce prawa i praworządnej, powołanej we właściwy sposób, komisji weryfikacyjnej". 

Jego zdaniem taki obrót spraw jest "wyrazem siły państwa". - Państwo daje jednoznaczny sygnał, że nie jest "byle jakim", tylko prawdziwym i żąda praworządności - dodał senator. 

W całej rozmowie również o rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckeigo, kondycji Platformy Obywatelskiej oraz o kontrowersyjnym występie Róży Thun w niemieckim filmie dokumentalnym.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: prof. Jan Żaryn (senator PiS)

Godzina emisji: 12.13

Data emisji: 5.01.2018

rr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Kidawa-Błońska: część zapisów z ustawy reprywatyzacyjnej brzmi znajomo

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 09:26
- Uważam, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją ds. reprywatyzacji i dać odpór zarzutom ministra Jakiego - powiedziała w "Sygnałach dnia" Małgorzata Kidawa-Błońska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt "dużej ustawy reprywatyzacyjnej" zgłoszony

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 16:06
27 lat i ponad 20 projektów ustaw o reprywatyzacji. Tylko jeden z nich autorstwa rządu Jerzego Buzka przeszedł całą ścieżkę legislacyjną, ale zawetował go Aleksander Kwaśniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Noakowskiego 16. "Właściciele powinni zwrócić ukradzione pieniądze"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 08:44
- Sprawa kamienicy przy Noakowskiego 16 to jedno z najobrzydliwszych przestępstw. To także jeden z przykładów, które pokazują, że mafia reprywatyzacyjna w Warszawie upokorzyła Polskę - powiedział na antenie Jedynki przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji Patryk Jaki. 
rozwiń zwiń