X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Instytut Pamięci Narodowej uruchomi w Chicago kolejny Przystanek Historia. Ma popularyzować historię Polski i być miejscem do dyskusji

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 14:15
- Powołanie kolejnego Przystanku Historia to inicjatywa, która ma łączyć młodych i starszych - przyciągać pokolenia. Chcemy do nich dotrzeć z przekazem, że warto uczyć się historii Polski i warto być jej ambasadorem - powiedział w radiowej Jedynce Adam Przegaliński, rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej.
Audio
  • Adam Przegaliński o Przystanku Historia w Chicago (W samo południe/Jedynka)
Adam Przegaliński, rzecznik IPN
Adam Przegaliński, rzecznik IPNFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Instytut Pamięci Narodowej uruchomi 18 stycznia w Chicago kolejny, zagraniczny Przystanek Historia. Celem placówki jest popularyzacja wiedzy o polskiej historii najnowszej, ale ma być także platformą umożliwiającą dyskusję. Uroczystość powołania Przystanku Historia IPN poprowadzi prezes dr Jarosław Szarek przebywający wraz z delegacją w Stanach Zjednoczonych.

Działania Przystanku, choć skierowane przede wszystkim do przedstawicieli Polonii, mają dotrzeć do wszystkich zainteresowanych polskimi dziejami. A tych zdaniem gościa Jedynki jest coraz więcej.

- Zajęcia są dwujęzyczne i jeżeli kogoś interesuje historia Polski to może brać w nich udział. Takich osób jest coraz więcej, bo np. zmagania z komunizmem interesują tak samo ludzi w Polsce, jak i za granicą - przekonywał Adam Przegaliński.

Przystanki Historia działają w wielu miastach w Polsce, a także za granicą - m.in. w Wilnie, w Brukseli, w Nowym Jorku.

W całej rozmowie również o trwającej wizycie delegacji IPN w Stanach Zjednoczonych i obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Adam Przegaliński (rzecznik Instytutu Pamięci Narodowej)

Godzina emisji: 12.15

Data emisji: 16.01.2018

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiera filmu "Niezwyciężeni". "Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 16:30
"Niezwyciężeni" to tytuł nowego filmu animowanego, który w cztery minuty opowiada o 50 latach heroicznej walki Polaków o odzyskanie wolności. Film, także w wersji anglojęzycznej z głosem Seana Beana, zaprezentowano w piątek w Warszawie, w IPN. Nowy film ma rozpocząć międzynarodową akcję edukacyjną, której celem jest przedstawienie polskiej perspektywy historycznej okresu 1939-1989. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czujemy żywy kontakt z naszą historią i piszemy jej nowe rozdziały". Rozdano nagrody Świadek Historii

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 18:30
Nagroda Świadek Historii jest wyróżnieniem dla osób i organizacji za propagowanie i upamiętnianie historii Polski wśród Polaków mieszkających za granicą. W tym roku przyznano sześć honorowych wyróżnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja IPN "Światło Wolności" dla ofiar stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 10:43
"Zapal Światło Wolności" - pod takim hasłem Instytut Pamięci Narodowej organizuje akcję zapalenia świec w oknach naszych domów. To gest pamięci o ofiarach stanu wojennego. Kampania nawiązuje do solidarności z Polakami Jana Pawła II, który zapalił świecę w 1981 roku w Pałacu Apostolskim. 
rozwiń zwiń