X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ministerstwo inwestycji i rozwoju. "Centrum koordynacyjne dla polityki rozwoju"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 13:32
Jednym z naszych największych wyzwań na najbliższe lata jest podniesienie poziomu inwestycji - powiedział w audycji "W samo południe" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński 
Audio
  • Jerzy Kwieciński o pracach ministerstwa inwestycji i rozwoju (Jedynka/W samo południe)
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: W.Kusiński/PR

W ramach rekonstrukcji rządu, dotychczasowe Ministerstwo Rozwoju zostało podzielone na dwie części. Gospodarczą - zorientowaną na przedsiębiorczość i nowe technologie, którym kieruje minister Jadwiga Emilewicz oraz resort zarządzany przez ministra Jerzego Kwiecińskiego nastawiony na inwestycje. Na czym polega zaleta takiego podziału?

Będziemy mogli bardziej skutecznie realizować najważniejsze zadanie, które rząd ma przed sobą, a mianowicie naszą Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - powiedział Jerzy Kwieciński. Jak wyjaśnił, w jego resorcie będzie centrum koordynacyjne dla polityki rozwoju. 

Kwieciński podkreślił, że do nazwy ministerstwa nie przypadkiem dodano człon "inwestycje". - Jednym z naszych największych wyzwań na najbliższe lata jest właśnie podniesienie poziomu inwestycji, jak również jakości tych inwestycji - stwierdził minister. Jak przekonywał, będą one mieć bezpośrednie przełożenie na wzrost gospodarczy i na poziom naszego życia. 

Gość Jedynki wyraził zadowolenie, że obecne inwestycje zagraniczne nie są nastawione na przejmowanie aktywów, ale na budowę od zera zakładów pracy. Wskazał też, że w inwestycjach krajowych jesteśmy liderem w UE pod względem realizacji nowej perspektywy finansowej. - To istny koń pociągowy dla naszej gospodarki - ocenił.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju)

Godzina emisji: 12.14

Data emisji: 19.01.2018

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stabilność ekonomiczna, niestabilność prawa. Zagraniczni inwestorzy o polskiej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 15:59
92 procent inwestorów zagranicznych jest zadowolonych z decyzji o zainwestowaniu w Polsce i zrobiłoby to ponownie. Tak wynika z badania, przeprowadzonego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.
rozwiń zwiń