X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowelizacja prawa wodnego. "To niepotrzebna centralizacja"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 13:59
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotowuje nowelizację prawa wodnego i przepisów dotyczących żeglugi śródlądowej. Sprawę na antenie radiowej Jedynki komentował wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Jarosław Rzepa.
Audio
  • Jarosław Rzepa o nowelizacji prawa wodnego i przepisów żeglugi śródlądowej (W samo południe/Jedynka)
Wisła
WisłaFoto: shutterstock.com

Zdaniem MGMiŻŚ, nowelizacja dostosowuje przepisy do sytuacji, w której nadzór nad wszystkimi wodami trafił do jednego resortu. Wśród nowych zadań resortu, są między innymi ochrona przed powodzią czy suszą.

W ocenie wicemarszałka Jarosława Rzepy z PSL, nowelizacja będzie prowadzić do szkodliwej centralizacji, która w praktyce do zera ograniczy kompetencje samorządów. - Z poziomu Warszawy nie wszystkie problemy i priorytety będą widziane - argumentował Rzepa dodając, że odbije się to przede wszystkim na problemach mieszkańców wsi i gmin. 

Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego uważa, że pomimo obowiązku wdrożenia unijnej ramowej dyrektywy wodnej, tak daleko posunieta centralizacja nie była potrzebna. - W regionach wydarzyło się dużo inwestycji przeciwpowodziowych. Przy dwukrotnie większej ilości opadów nie mieliśmy żadnej sytuacji powodziowej - poza jednym zdarzeniem w Darłowie - z którą byśmy sobie nie poradzili. To jest właśnie efekt inwestycji po 2007 roku. Te inwestycje doskonale zadziałały - zauważył Jarosław Rzepa. - Scentralizowanie gospodarki wodnej spowoduje spowolnienie i zamieszanie w inwestycjach na poziomie gmin - tłumaczył samorządowiec.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jarosław Rzepa (wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, członek rady wykonawczej Polskiego Stronnictwa Ludowego)

Data emisji: 30.01.2017

Godzina emisji: 12.09

dad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Andrej Babisz to największy i najbogatszy populista w Czechach"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 16:40
- Niektórzy Czesi byli bardzo niezadowoleni po tym, jak wybuchł kryzys gospodarczy w 2010 i 2011 roku. Inni byli sfrustrowani informacjami o aferach korupcyjnych, w które zaangażowane były partie polityczne. Andrej Babisz to wykorzystał - mówi Pavel Szafr, redaktor naczelny portalu i magazynu "Forum 24".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w Czechach. "Praga bardziej za Drahoszem"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 18:30
- Wśród Czechów mieszkających w rejonie Pragi przeważają zwolennicy Jirziego Drahosza, który jest dla nich gwarancją zachodniego i euroatlantyckiego kierunku polityki zagranicznej– powiedziała Magdalena Skajewska.
rozwiń zwiń