X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

GermanDeathCamps.info. "Chcemy dotrzeć z prawdą do ludzi na całym świecie"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 20:15
Internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia, który ma za zadanie w sposób jasny i przejrzysty przybliżyć historię niemieckich obozów koncentracyjnych z czasów drugiej wojny światowej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem internautów.
Audio
  • Dyrektor-redaktor naczelny portalu Polskieradio.pl o serwisie GermanDeathCamps.info (Sygnały dnia/Jedynka)
Dyrektor-redaktor naczelny portalu Polskieradio.pl Piotr Chęciński
Dyrektor-redaktor naczelny portalu Polskieradio.pl Piotr ChęcińskiFoto: Marek Dakowski/Polskieradio.pl

- Z ogromną satysfakcją mogę powiedzieć, że mamy w tym momencie blisko 60 tysięcy odsłon, a serwis działa trzeci dzień, więc jest to ogromny sukces - mówi w audycji "W samo południe" dyrektor-redaktor naczelny portalu Polskieradio.pl Piotr Chęciński.

Serwis edukacyjno-społeczny GermanDeathCamps.info powstał w związku z pojawiającymi się regularnie w światowych mediach kłamstwami o "polskich obozach śmierci". Na stronie zgromadzone zostało kompendium wiedzy związanej z niemieckimi, nazistowskimi obozami koncentracyjnymi i zagłady.

- Z serwisu dowiemy się prawdy. Prawdy, która dla nas jest oczywista, ale jak się okazuje, dla wielu ludzi na świecie wcale taka nie jest. Dowiemy się tego, kto był katem, a kto ofiarą. Naszym celem jest dotarcie z prawdą, opisami, relacjami - często dramatycznymi -  do tych ludzi, którzy nie wiedzą o tych wydarzeniach, mają wątpliwości, zastanawiają się - podkreśla Piotr Chęciński.  - Prawdę tę przekazujemy ustami ludzi, którzy przeszli przez piekło obozów koncentracyjnych, docierając do archiwalnych nagrań Polskiego Radia, zbierając materiały, we współpracy z historykami, nie tylko z Polski, ale również z Niemiec i Izraela. Naszym celem jest, żeby był to serwis ponad podziałami, który w sposób rzetelny i nie próbujący nikogo skłócić, opowiada o tych dramatycznych wydarzeniach - dodaje.  

Zobacz internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia - GermanDeathCamps.info >>>

Serwis GermanDeathCamps.info przygotowano w trzech wersjach językowych – angielskiej, polskiej i niemieckiej. Wkrótce uruchomiona zostanie także wersja hiszpańskojęzyczna. - Jeżeli Polska chce mówić na świecie o tym, że to były niemieckie, nazistowskie obozy, że Polacy - tak samo jak Żydzi - byli ofiarami, a rola kata była bardzo jasno zdefiniowana i ta odpowiedzialność, jeśli chodzi o organizację obozów, spada tylko i wyłącznie na nazistów i na tych, którzy z nimi współpracowali, to musimy to mówić również w innych językach - zaznacza dyrektor portalu Polskieradio.pl.

Piotr Chęciński poinformował także, że dziś w serwisie GermanDeathCamps.info uruchomiona została nowa funkcja. - Wszystkie osoby, które mają w rodzinie lub znają osoby, które przeszły przez piekło obozów, mogą przy pomocy smartfonów nagrać świadectwo. Chcemy zbudować cyfrowe archiwum składające się z relacji tych, którzy widzieli to na własne oczy, doświadczyli tego dramatu - mówi dyrektor portalu Polskieradio.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzący: Marzena Wyczółkowska

Gość: Piotr Chęciński (dyrektor - redaktor naczelny portalu Polskieradio.pl)

Data emisji: 02.02.2017

Godzina emisji: 12.25

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sukces serwisu GermanDeathCamps.info 

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 13:11
Internetowy serwis edukacyjno-społeczny Polskiego Radia, który ma za zadanie w sposób jasny i przejrzysty przybliżyć historię niemieckich obozów koncentracyjnych z czasów drugiej wojny światowej, już w pierwszej dobie funkcjonowania spotkał się z ogromnym zainteresowaniem internautów.
rozwiń zwiń