X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Członek KRS: moi koledzy i koleżanki bardzo chcą pracować, ale niestety nie mogą

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:37
Nie rozumiem zachowania Małgorzaty Gersdorf. Jest to pewien rodzaj demonstracji, tylko do czego to zmierza? - mówił w audycji "W samo południe" sędzia - członek KRS Maciej Mitera.
Audio
  • Sędzia - członek KRS Maciej Mitera o liście do Małgorzaty Gersdorf (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pakhnyushchy/Shutterstock.com

Na początku marca I prezes SN Małgorzata Gersdorf złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej Krajowej Rady Sądownictwa. Zgodnie z obecnym przepisem ustawy o KRS, to do niej jako I prezes SN należy teraz zwołanie pierwszego posiedzenia Rady po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego.

W środę 15 członków KRS wystosowało list do Małgorzaty Gersdorf z prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia Rady. - Jest to prośba w trosce o sędziów, a także ogólne dobro wymiaru sprawiedliwości - wyjaśniał w radiowej Jedynce Maciej Mitera. Sędzia - członek KRS powiedział, że nie rozumie zachowania I prezes, która nie zdecydowała jeszcze o terminie posiedzenia. 

- Moi koledzy i koleżanki, którzy są członkami Krajowej Rady Sądownictwa są naprawdę bardzo sprawni intelektualnie i bardzo chcą pracować, ale niestety nie mogą. Ile to może potrwać? Nie wiem. Ja uważam, jako obywatel, że ten pat należy rozwiązać, przeciąć i tutaj chyba kłania się jakaś szybka ścieżka legislacyjna, bo tak nie może to funkcjonować - podkreślił.

Jak - zdaniem gościa radiowej Jedynki - można byłoby rozwiązać tę sprawę? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

*** 

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi:  Wojciech Dąbrowski

Gość: Maciej Mitera (sędzia - członek KRS)

Data emisji: 05.04.2018

Godzina emisji: 12.13

aj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Członkowie KRS wystosowali list do prezes Gersdorf. Jest odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 16:50
15 członków KRS wystosowało list do I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf z prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia Rady. W odpowiedzi rzecznik SN Michał Laskowski poinformował, że "prezes Gersdorf zapoznała się z tym stanowiskiem, rozumie argumenty przedstawione przez autorów tego listu, ale to nie jest nic nowego". - Żadnych decyzji na razie nie ma - dodał.
rozwiń zwiń