Afera hazardowa. Bogdan Święczkowski: Jacek K. niebawem ma stanąć przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 13:15
- Prokuratura bardzo szybko działa w tej sprawie - mówił w audycji "W samo południe" prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.
Audio
  • Bogdan Święczkowski o Jacku K. (W samo południe/Jedynka)
Bogdan Święczkowski
Bogdan ŚwięczkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Były wiceminister finansów w rządzie PO-PSL Jacek K. w czwartek 29 marca został zatrzymany w związku z tzw. aferą hazardową. Prokurator postawił mu dwa zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w łącznej kwocie ponad 21 miliardów złotych.

Bogdan Święczkowski tłumaczył, że prawdopodobnie niebawem prokuratura skieruje akt oskarżenia w tej sprawie. Jak mówił, nie tylko wobec Jacka K., ale również wobec urzędników pracujących wówczas w Ministerstwie Finansów.

Komentując tę kwestię gość Jedynki stwierdził, że Prokuratura Krajowa w obecnym systemie prawa działa dosyć sprawnie, ale problemem są polskie sądy, w tym Sąd Najwyższy. - Liczymy, że jak najszybciej zostanie przeprowadzona reforma SN i powstanie Izba Dyscyplinarna - podkreślił.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której Bogdan Święczkowski mówił również o zabójstwie Jaroszewiczów i aferze Amber Gold.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi:  Jerzy Jachowicz

Gość: Bogdan Święczkowski (prokurator krajowy)

Data emisji: 6.04.2018

Godzina emisji: 12.14

mr/ag

Czytaj także

Irena Lasota: mówienie dziś o "sędziach marcowych" to spore nadużycie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 13:53
- Mówienie dziś o "sędziach marcowych" w kontekście wydarzeń roku 1968 to nadużycia, które sprawiają mi przykrość - powiedziała na antenie Jedynki publicystka Irena Lasota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zarzuty dla prezydenta Gdańska. "Prokuratura postępuje gorliwie"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:00
"Im bliżej wyborów, tym częściej można się spodziewać kreowania przez podporządkowaną politycznie prokuraturę kolejnych spraw i wątków" - napisał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w oświadczeniu dotyczącym postawienia mu przez śledczych kolejnych zarzutów.
rozwiń zwiń