X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Wilk: KE ma wyśmienitych prawników, którzy potrafią czytać przepisy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 13:49
Jeżeli łamiemy konstytucję i skracamy kadencję aktualnie obowiązującego prezesa Sądu Najwyższego, to każda poprawka będąca tego następstwem jest nie do przyjęcia - powiedział w audycji "W samo południe" poseł Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Wojciech Wilk. 
Audio
  • Wojciech Wilk o pracach nad ustawami "sądowymi" (Jedynka/W samo południe)
Wojciech Wilk
Wojciech WilkFoto: W.Kusiński/PR

Sejm pracuje nad zmianami w ustawach sądowych. W czwartek (12.04) ma się odbyć drugie czytanie projektu PiS, który zakłada zmiany w ustawach o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym - zdecydowali rano posłowie. W środę wieczorem do projektu złożona została poprawka, autorstwa PiS, która zakłada także zmianę w ustawie o KRS. 

- PiS nie dostosowuje przepisów do oczekiwań Komisji Europejskiej, do zgodności z konstytucją RP - stwierdził w radiowej Jedynce Wojciech Wilk. Jego zdaniem, przeprowadzane teraz zmiany to "tworzenie zasłony dymnej, która ma przekonać KE, że coś robimy". Gość Jedynki podkreślił, że Komisja ma wyśmienitych prawników, którzy potrafią czytać przepisy.

Wojciech Wilk zwrócił też uwagę, że proponowane zrównanie wieku sędziów kobiet i mężczyzn, w którym będą mogli przechodzić w stan spoczynku, choć ważne, nie jest istotną zmianą, powrotem do zgodności z konstytucją. To kwiatek do kożucha - ocenił.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi:  Wojciech Dąbrowski

Gość: Wojciech Wilk (poseł PO)

Data emisji: 12.04.2018

Godzina emisji: 12.16

fc/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Szczerski: liczymy, że dialog KE z polskim rządem zakończy się kompromisem

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 19:08
Liczymy, że dialog KE z polskim rządem zakończy się kompromisem, który pozwoli przeprowadzić reformę sądownictwa w sposób konsekwentny oraz pozwoli Europie zająć się stojącymi przed nią problemami - mówił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski po spotkaniu z wiceszefem KE Fransem Timmermansem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frans Timmermans: możliwe porozumienie z Polską do połowy maja

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 17:01
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej uważa, że możliwe jest porozumienie z Warszawą do połowy maja. Według nieoficjalnych ustaleń Polskiego Radia, tak miał powiedzieć Frans Timmermans na posiedzeniu KE. Zastrzegł, że porozumienie jest możliwe, jeśli wszystkie propozycje rozwiązania sporu obecnie omawiane zostaną wcielone w życie i będą obowiązującym prawem.
rozwiń zwiń