X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sejm nowelizował ustawę o ratownictwie medycznym, system będzie upaństwowiony

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 14:26
13 kwietnia Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ratownictwie medycznym. W myśl nowych przepisów system ratownictwa będzie w Polsce państwowy. Dysponenci prywatni będą mogli świadczyć swoje usługi tylko do końca roku. O nowych przepisach mówił na antenie Jedynki Roman Badach-Rogowski z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego.
Audio
  • Szef Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Roman Badach-Rogowski o zmianach w przepisach (W samo południe/Jedynka)
- Upaństwowienie systemu ratownictwa medycznego było naszym postulatem - mówi Roman Badach-Rogowski
- Upaństwowienie systemu ratownictwa medycznego było naszym postulatem - mówi Roman Badach-RogowskiFoto: PAP/Marcin Obara

- Upaństwowienie systemu ratownictwa medycznego było jednym z naszych postulatów i to już od wielu lat - powiedział gość audycji "W samo południe". - Chcieliśmy, żeby ratownictwo medyczne było od góry do dołu państwowe, tak jak pozostałe służby, które odpowiadają za życie, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli - dodał.

Gość Krzysztofa Grzesiowskiego podkreślił, że dysponenci prywatni stanowią dziś niecałe 10 procent całego systemu ratownictwa medycznego. Prywatne firmy w myśl znowelizowanej ustawy będą mogły działać tylko do końca tego roku. Zdaniem Romana Badacha-Rogowskiego, dysponenci publiczni są przygotowani do przejęcia ich obowiązków.

- Obywatele nie odczują tych zmian. Nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi wydatkami budżetowymi - zwrócił uwagę przedstawiciel związkowców. - Państwo ma obowiązek dbania o nasze bezpieczeństwo. Tak samo, jak państwo dba o bezpieczeństwo naszych granic czy zabezpiecza nas przed skutkami różnych katastrof - wskazał.

Gość audycji zaznaczył, że jego zdaniem "prywatne zespoły ratownicze to nie służba tylko służący systemu".

- Chcielibyśmy, żeby docelowo powołana była Narodowa Służba Ratownictwa Medycznego. Zapowiadała to zresztą była premier Beata Szydło w  swoim expose rządowym - zauważył Badach-Rogowski. - Takie służby działają w innych krajach, choćby we Francji, Szwecji czy na Węgrzech. W chwili obecnej nie stać nas na to, żeby to uruchomić, ale powinno to być naszym dalekosiężnym celem - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Roman Badach-Rogowski (Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego)

Data emisji: 16.04.2018

Godzina emisji: 12.16

ms/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak