X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartosz Pilitowski: przed KRS trudne zadanie zbudowania zaufania

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 13:40
27 kwietnia po raz pierwszy będzie obradować nowowybrana Krajowa Rada Sądownictwa. - Na rozpatrzenie czekają m.in. wnioski o przejście w stan spoczynku z uwagi na stan zdrowia. Jest też bardzo wiele miejsc, które trzeba obsadzić sędziami - mówił w Jedynce Bartosz Pilitowski z Fundacji Court Watch Polska.
Audio
  • Bartosz Pilitowski o nowej KRS i systemie powoływania i awansowania sędziów (W samo południe/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Belenos

Jak stwierdził gość audycji "W samo południe", szacuje się, że wolnych sędziowskich wakatów jest kilkaset, w tym kilkadziesiąt w Sądzie Najwyższym.

Bartosz Pilitowski przyznał też, że w tym momencie trudno będzie odbudować prestiż zawodu sędziego. - Myślę, że jest wiele do zrobienia, by zbudować zaufanie. Członkowie KRS mają trudne zadanie, wyzwaniem jest przekonać opinię społeczną, że są to właściwe osoby na właściwym miejscu. Myślę, że przed nimi jest szansa, mają czyste konto i w tej chwili swoimi działaniami, sposobem wybierania nowych sędziów, przejrzystością tego procesu oraz jego obiektywnością mogą przekonać społeczeństwo, że są to najlepsi z najlepszych - stwierdził Pilitowski.

Wyjaśnił też, jaką drogę muszą przejść osoby, które chcą być sędziami i podkreślił, że aktualnie system się zmienia. Na pierwsze stanowisko sędziowskie będą powoływane osoby dwudziestokilkuletnie, zaraz po Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Wcześniej takie funkcje obejmowały osoby mające najczęściej trzydzieści kilka lat.

Bartosz Pilitowski opowiedział również o wnioskach z raportu Fundacji Court Watch Polska, w którym porównano wcześniejszy i obecny system wyboru sędziów do KRS.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Bartosz Pilitowski (prezes Fundacji Court Watch Polska)

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 12.17

mg/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojciech Wilk: KE ma wyśmienitych prawników, którzy potrafią czytać przepisy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 13:49
Jeżeli łamiemy konstytucję i skracamy kadencję aktualnie obowiązującego prezesa Sądu Najwyższego, to każda poprawka będąca tego następstwem jest nie do przyjęcia - powiedział w audycji "W samo południe" poseł Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Wojciech Wilk. 
rozwiń zwiń