X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mirosław Maliszewski: zawinili ci, którzy są w rządzie, a zapłacą posłowie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:35
Nie będziemy głosować za tym, aby obecne wynagrodzenia utrzymać - zapowiedział w audycji "W samo południe" poseł Mirosław Maliszewski z PSL.
Audio
  • Poseł PSL Mirosław Maliszewski o obniżeniu wynagrodzeń i wyborach samorządowych (Jedynka/W samo południe)
Mirosław Maliszewski
Mirosław MaliszewskiFoto: Polskie Radio

W Sejmie trwają prace nad przygotowanym przez Prawo i Sprawiedliwość projektem nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Zakłada on obniżkę wynagrodzeń posłów i senatorów o 20 procent. Projektem 30 kwietnia zajmowała się sejmowa komisja regulaminowa.

- Zawinili ci, którzy są w rządzie - ministrowie, wiceministrowie - a zapłacą za to posłowie - powiedział Mirosław Maliszewski, przypominając genezę tego projektu. Dodał, że w tych samych słowach, choć anonimowo, projekt komentują posłowie Prawa i Sprawiedliwości. W jego ocenie plan obniżenia wynagrodzeń to wewnętrzna sprawa PiS. 

Gość Jedynki podkreślił, że PSL nie zgadza się na ingerowanie w zarobki samorządowców. - Po to stworzyliśmy kiedyś reformę samorządu i samorządy, żeby to rady gmin, rady powiatów, sejmiki wojewódzkie decydowały, ile ich urzędnicy będą zarabiać - wyjaśnił. - Jeśli chodzi o poziom parlmanetarny, nie będziemy głosować za tym, aby obecne wynagrodzenia utrzymać - dodał. Nie wykluczył poparcia projektu PiS, ale poinformował, że możliwe jest też, że politycy PSL nie wezmą w ogóle udziału w głosowaniu. 

W audycji poruszono też temat zbliżających się wyborów samorządowych. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Gość: Mirosław Maliszewski (PSL)

Data emisji: 30.04.2018

Godzina emisji: 12.17

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa premii dla członków rządu wróciła do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 11:50
Sejm wysłuchał informacji bieżącej w sprawie premii przyznanych przez ówczesną premier Beatę Szydło członkom jej rządu i wojewodom - wniosek w tej sprawie złożył klub Nowoczesnej.
rozwiń zwiń