"Rozstrzygnięcia KRS w założenia mają wpływ na sądownictwo"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 13:18
Trwa trzydniowe posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa. Według jednej z gazet na posiedzeniu mają zostać podjęte decyzje merytoryczne mające wpływ na całe sądownictwo.
Audio
  • Trwa trzydniowe posiedzenie KRS (W samo południe/Jedynka)
Maciej Mitera w studiu radiowej Jedynki
Maciej Mitera w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość audycji dr Maciej Mitera nie potwierdza tych spekulacji. Przypomina, że wszystkie prace Krajowej Rady Sądownictwa, które odbywają się na posiedzeniu koncentrują się wokół kwestii merytorycznych. - Ten organ konstytucyjny zajmuje się kwestiami sędziów i sądów, i już z założenia nasze rozstrzygnięcia, np. w formie uchwał, mają wpływ na sądownictwo - mówił.

Zapytany o to, kto może zostać sędzią dyscyplinarnym odparł, że będzie to osoba, która ma odpowiedni staż i kwalifikacje. Dodał, że Krajowa Rada Sądownictwa ma obowiązek opiniowania kandydatów na sędziów dyscyplinarnych. - Wyrażanie swojej opinii to jedno z zadań Rady. Po to jesteśmy powołani. Natomiast listę kandydatów na sędziów dyscyplinarnych przedstawia minister sprawiedliwości - powiedział Maciej Mitera.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.   

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: sędzia dr Maciej Mitera (rzecznik prasowy KRS)

Data emisji: 10.05.2018

Godzina emisji: 12.13

abi/kk

  

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek: segregacji odpadów trzeba się stale uczyć

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 07:45
Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek przyznaje, że "porządna" segregacja odpadów jest wyzwaniem i podkreśla, że trzeba się jej stale uczyć. Gość Jedynki zwraca przy tym uwagę, że tak naprawdę nie mamy wyjścia i musimy segregować śmieci, bo Unia Europejska narzuca nam coraz wyższe poziomy recyklingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczny bilans majówki na polskich drogach

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 11:16
Do sobotniego poranka (5.05) w wypadkach poniosły śmierć 53 osoby, a 835 zostało rannych. A wyjątkowo długa w tym roku majówka jeszcze się nie skończyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś decyzja ws. komisji śledczej ds. VAT

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 13:02
- Najważniejsze jest teraz określenie zakresu działań tej komisji - mówi w audycji "W samo południe" poseł PiS Ryszard Bartosik. 
rozwiń zwiń