Nowela ustawy o SN. Aleksander Pociej: ewidentne przyznanie się do błędu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 13:39
- Poza tym, że jest to piąty projekt, który w ciągu 8 miesięcy procedujemy, to za każdym razem zmieniamy ustawę, która została uchwalona a jeszcze nie weszła w życie albo funkcjonuje dopiero przez miesiąc - mówi w audycji "W samo południe" poseł Platformy Obywatelskiej. 
Audio
  • Aleksander Pociej o nowelizacji ustawy o SN (W samo południe/Jedynka)
Aleksander Pociej
Aleksander PociejFoto: W.Kusiński/PR

Przyjęcie bez poprawek nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym i sądach powszechnych zarekomendowała we wtorek senacka komisja praw człowieka, praworządności i petycji. Nowelę krytykowali senatorowie PO. W debacie nad nowelizacją ustawy o SN uczestniczyło 10 senatorów, nie brali w niej udziału przedstawiciele ministerstwa; głosu nie zabierali też senatorowie PiS. 

- Znamienne jest to, że mimo tego, iż projekt ten to ewidentne przyznanie się do błędu i lekceważenia wcześniejszych uwag, nikt z rządu Prawa i Sprawiedliwości nie pofatygował się, żeby przedstawić, dlaczego akurat takie zmiany. Praktycznie dyskusja cała była w powietrze. Nikt ze strony rządowej ani senatorów nie zabrał w czasie dyskusji na temat tej ustawy nawet przez sekundę głosu - zaznacza Aleksander Pociej.  

Kiedy Senat zajmie się ustawą o obniżeniu uposażeń posłów i senatorów? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Aleksander Pociej (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 16.05.2018

Godzina emisji: 12.12

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak