X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nord Stream to narzędzia oddziaływania geopolitycznego Rosji na Europę i świat"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:56
- Z pewnością celem politycznym Federacji Rosyjskiej jest przeszkadzanie antykomunistycznemu rządowi dobrej zmiany, który reprezentuje niepodległościowy nurt w rządzeniu Polską – powiedział Piotr Trzmiel, ekspert ds. bezpieczeństwa. ABW określiła działania Rosjan hybrydowymi.  
Audio
  • Działania hybrydowe przeciwko Polsce (W samo południe/Jedynka)
Piotr Woyciechowski w studiu radiowej Jedynki
Piotr Woyciechowski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymano dwóch obywateli Rosji, a wobec czterech zastosowano pięcioletni zakaz wjazdu do Polski. Zatrzymani mieli organizować siatkę wpływającą na opinie Polaków i podsycać antagonizmy polsko-ukraińskie. Wykorzystano przepisy ustawy o cudzoziemcach, które pozwalają państwu polskiemu na żądanie usunięcia obywateli innych krajów, którzy zagrażają bezpieczeństwu Polski.

Jaka może być zatem skala ingerencji Rosji w polski proces polityczny? - Nord Stream 1 i Nord Stream 2 to są narzędzia oddziaływania geopolitycznego państwa rosyjskiego na Europę i świat. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego posłużyła się sformułowaniem "działania hybrydowe". Celem tych działań na pewno jest osłabienie państwa polskiego, niedopuszczenie do osiągnięcia celu jakim jest Trójmorze i absolutny sojusz z USA. Z pewnością celem politycznym Federacji Rosyjskiej jest przeszkadzanie antykomunistycznemu rządowi dobrej zmiany, który reprezentuje niepodległościowy nurt w rządzeniu Polską – powiedział gość Antoniego Trzmiela.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Piotr Woyciechowski (ekspert do spraw bezpieczeństwa, w 1992 roku szef Biura Studiów Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych)

Data emisji: 21.05.2018

Godzina emisji: 12.11

abi

  

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Rabiej: Nowoczesna jako partia ma się dobrze. Nie ma żadnej wasalizacji, nie ma żadnego znikania

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 13:30
- Bywały czasy lepsze, ale raczej średnia sondażowa daje nam mniej więcej w okolicach tego wyniku, z którym weszliśmy do parlamentu. Podjęliśmy decyzję o współpracy w samorządach z Platformą Obywatelską, mam nadzieję, że z innymi partiami też, ale to w najmniejszym stopniu nie oznacza tego, że znikamy ze sceny politycznej - wręcz przeciwnie - powiedział w Jedynce Paweł Rabiej z Nowoczesnej, kandydat na wiceprezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Grabiec: od dwóch miesięcy obserwujemy wzrost naszych notowań w sondażach

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 13:40
- Nie zamierzamy "zjadać" Nowoczesnej - powiedział poseł Jan Grabiec, pytany o ostatnie wyniki sondaży wyborczych, które wskazują na wzrost notowań największej partii opozycyjnej. Poseł Platformy Obywatelskiej był dziś gościem audycji "W samo południe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 13:30
Od piątku w resorcie rodziny i pracy trwają prace nad projektem w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych; zostanie on przygotowany najszybciej, jak to możliwe - mówiła w sobotę wicepremier Beata Szydło. Zaapelowała do osób protestujących w Sejmie  o zaufanie i powrót do domów. O proteście opiekunów osób z niepełnosprawnością mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Karolina Zioło-Puzuk (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego), Maciej Kożuszek („Gazeta Polska Codziennie”) i Antoni Trzmiel (TVP).
rozwiń zwiń