Witold Zembaczynski: było ciche przyzwolenie na gloryfikowanie pseudokibiców

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 13:00
- Jestem skonfudowany całą sytuacją wokół meczu Lech-Legia, bo uważam, że duża część winy leży po stronie narracji obecnego rządu - mówił w audycji "W samo południe" Witold Zembaczynski z Nowoczesnej.
Audio
  • Witold Zembaczyński o pseudokibicach (W samo południe/Jedynka)
Witold Zembaczyński
Witold ZembaczyńskiFoto: PAP/Tomasz Gzell

Dziś w południe w Ministerstwie Spraw Wewnęrznych i Administracji pracę rozpoczął zespół roboczy, który ma przygotować propozycję zmian w prawie pozwalających na skuteczniejszą walkę ze stadionowymi chuliganami.

- Jestem skonfudowany całą sytuacją wokół meczu Lech-Legia, bo uważam, że duża część winy leży po stronie narracji obecnego rządu. Chodzi mi o ciche przyzwolenie na to, żeby - mimo artykułowania chęci walki z chuligaństwem, bandytyzmem czy ustawkami - gloryfikować grupy kiboli w sytuacjach, gdy sięgają po patriotyczne akcenty - mówił Witold Zembaczyński.

Polityk przyznał, że sam bywa na meczach, także Legii, ze swoim 10-letnim synem, dlatego tym bardziej widzi potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa takich imprez. - Musimy wrócić do systemu szkoleń policjantów, którzy nie powinni uczyć się, tak jak jest obecnie, w jaki sposób unikać konfliktu, tylko w jaki sposób rozpoznawać zagrożenie. Koncepcja zakazów stadionowych też musi być dopracowana, bo po tym meczu został zatrzymany człowiek, który taki zakaz posiadał - podkreślił Zembaczyński.

Gość audycji odniósł się także do gorzkich słów Ryszarda Petru na temat kondycji partii, którą sam zakładał i z której niedawno odszedł.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Witold Zembaczynski (Nowoczesna)

Data emisji: 23.05.2018

Godzina emisji: 12.16

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Zembaczyński: to nie czas na wyłom w koalicji "anty-PiS"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 09:20
Witold Zembaczyński ocenił, że "wyciąganie cegiełek" z muru tworzonego przez opozycję, PO i Nowoczesną, działa na korzyść PiS. W ten sposób skomentował słowa Ryszarda Petru o potrzebie nowego projektu politycznego i odejście dwóch posłanek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Trzaskowski: z chuligaństwem stadionowym należy walczyć surowymi karami

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 09:00
- Niektóre kluby próbują porozumieć się z pseudokibicami, co skutkuje tym, że najbardziej agresywni chuligani czują się bezkarni - mówił w "Sygnałach dnia" Rafał Trzaskowski (PO).
rozwiń zwiń