X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Legutko: Komisja Europejska grilluje Polskę

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:34
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył 16 maja, że Polska dokonała postępu w sprawie praworządności, ale jest on jeszcze niewystarczający. Jak zaznaczył, jest optymistą w sprawie negocjacji z Warszawą. Jak widzi to europoseł Ryszard Legutko?
Audio
  • Europoseł PiS Ryszard Legutko o sporze z Komisją Europejską zarzucającej Polsce naruszanie praworządności (W samo południe/Jedynka)
- W wystąpieniu Grzegorza Schetyny pojawiły się obrzydliwe sugestie związane z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Legutko
- W wystąpieniu Grzegorza Schetyny pojawiły się obrzydliwe sugestie związane z zabójstwem prezydenta Pawła Adamowicza - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard LegutkoFoto: PAP/Grzegorz Momot

W grudniu KE zarzuciła Polsce łamanie praworządności po przyjęciu zmian m.in. dotyczących funkcjonowania Krajowej Rady Sądownictwa oraz Sądu Najwyższego. Na podpis prezydenta czeka nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym i sądach powszechnych, która zmienia przepisy dot. skargi nadzwyczajnej i mianowania asesorów. Nie wiadomo, czy to zakończy spór z Brukselą.

- Mnie się wydaje, że nie ma woli, a nawet w tej chwili interesu po stronie Komisji, żeby ten spór zakończyć, choć polska strona poszła na ustępstwa, a minister Czaputowicz bardzo wyraźnie powiedział, że myśmy doszli już do granicy tego, co możemy zrobić - mówił europoseł PiS Ryszard Legutko. Jego zdaniem, w interesie Komisji jest - jak to ujął - grillowanie Polski i polskiego rządu.

Uważa, że członkowie Komisji podzielili się rolami - Jean-Claude Juncker jest tym dobrym, zaś wiceszef KE Frans Timmermans tym złym.

Europoseł ocenia osobowość Fransa Timmermansa. Jego zdaniem, gdyby nie atak na Polskę i Węgry, Timmermans nie zaistniałby w polityce. - Jedyne co może tutaj Komisję skłonić (do zakończenia sporu - dopisek red.) to twarde fakty co do tego, że polski rząd ma mniejszość blokującą. Innymi słowy, że w każdej chwili można doprowadzić do głosowania w Radzie i wtedy Komisja przegra - mówi polityk. Zauważa, że tego, czy taka mniejszość jest, nie wiemy, a sytuacja może się często zmieniać.

Jaką wizję zmian w Unii Europejskiej ma europoseł? Od czego te zmiany powinny się zacząć? Na co możemy liczyć w perspektywie budżetowej po 2020 roku? Jaki jest stosunek polityka do protestu w sejmie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: prof. Ryszard Legutko (europoseł PiS, przewodniczący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim)

Data emisji: 25.05.2018

Godzina emisji: 12.16

ag/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowela ustawy o SN. Aleksander Pociej: ewidentne przyznanie się do błędu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 13:39
- Poza tym, że jest to piąty projekt, który w ciągu 8 miesięcy procedujemy, to za każdym razem zmieniamy ustawę, która została uchwalona a jeszcze nie weszła w życie albo funkcjonuje dopiero przez miesiąc - mówi w audycji "W samo południe" poseł Platformy Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nord Stream to narzędzia oddziaływania geopolitycznego Rosji na Europę i świat"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:56
- Z pewnością celem politycznym Federacji Rosyjskiej jest przeszkadzanie antykomunistycznemu rządowi dobrej zmiany, który reprezentuje niepodległościowy nurt w rządzeniu Polską – powiedział Piotr Trzmiel, ekspert ds. bezpieczeństwa. ABW określiła działania Rosjan hybrydowymi.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Karczewski: powinniśmy zmienić konstytucję

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 08:18
- Dyskusja wokół konstytucji jest bardzo potrzebna - powiedział w "Sygnałach dnia" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. To właśnie Senat ma podjąć decyzję o zatwierdzeniu inicjatywy prezydenta o przeprowadzeniu referendum konstytucyjnego i jak przyznał marszałek, izba jest w trudnej sytuacji. 
rozwiń zwiń