X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niższe pensje polityków. "Element rozkręconej fali populizmu"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 15:00
- To jest element rozkręconej fali populizmu, którą najpierw tabloidy wszczęły, a potem niestety totalna opozycja podjęła i dyskusji, która wokół tego wybuchła, jak wynagradzać władzę w Polsce - mówił na antenie radiowej Jedynki Jarosław Sellin, wiceminister kultury. 
Audio
  • Wiceminister kultury stwierdził, że należy przeprowadzić debatę o pensjach polityków, która będzie wolna od populizmu (Jedynka/W samo południe)
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Senat poparł w czwartek - bez poprawek - nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Zarobki posła i senatora będą odpowiadały 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu.

- Okazało się w trakcie tej dyskusji, że zdecydowana większość Polaków jest za jeszcze bardziej skromnym życiem polityków niż dziś. Myśmy to przyjęli jako fakt, z którym trzeba się liczyć i taką decyzję podjęliśmy - stwierdził Jarosław Sellin.

      
- Zachęcam do takiego myślenia, że ktoś, kto decyduje się na karierę polityczną i skutecznie ją realizuje, powinien się nastawić na życie godne, przyzwoite pod względem materialnym, ale skromne w porównaniu z tym, ile można zarabiać w innych zawodach - dodał.

Jarosław Sellin przyznał jednak, że w pewnych aspektach sytuacja z płacami prawdopodobnie ulegnie zmianie. - Prędzej czy później do debaty musi dojść. Dziś mamy sytuację taką, że głowa państwa zarabia mniej niż prezydent średniej wielkości miasta, że minister konstytucyjny zarabia mniej niż wszyscy dyrektorzy departamentów mu podlegających, że minister zarabia dużo mniej niż szefowie instytucji zewnętrznych, którzy mu podlegają. W ministerstwie kultury np. każdy dyrektor muzeum zarabia więcej niż minister. Mamy sytuację trochę postawioną na głowie i można o tym spokojnie porozmawiać, pod jednym warunkiem, że wszyscy się zgodzą na taką rozmowę i nikt nie będzie używał dyskusji wokół tej sprawy do zbijania punktów politycznych w sposób populistyczny - zaznaczył wiceminister.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.   

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Jerzy Jachowicz 

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego)

Data emisji: 8.06.2018

Godzina emisji: 12.18

dcz, kd/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydium Senatu otrzymało nagrody pieniężne. "Zostały przyznane za wyjątkowo ciężką pracę"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 17:18
Nagrody dla Prezydium Senatu zostały przyznane za wyjątkowo ciężką pracę, nie tylko związaną z organizacją pracy Izby, ale również z aktywnością polonijną - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat za przepisami obniżającymi uposażenia parlamentarzystów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 17:11
Senat poparł w czwartek - bez poprawek - nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obniżka uposażeń parlamentarzystów. Czy politycy w Polsce zarabiają dużo?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 19:32
Senat poparł bez poprawek nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, która przewiduje obniżenie uposażeń parlamentarzystów o 20 procent. Mateusz Moranowski zapytał gości audycji "Debata Dnia" w Polskim Radiu 24, czy Prawo i Sprawiedliwość zyska w oczach wyborców "uderzając polityków po kieszeni".
rozwiń zwiń